REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per tris dienas nuo registracijos pradžios Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemoje užsiregistravo 4 976 abiturientai, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Iš jų 1 869 pradėjo pildyti savo pageidavimus į aukštųjų mokyklų programas. Iš viso jie jau pareiškė 9 940 pageidavimų. Keturiasdešimt devyni asmenys, vidurinį išsilavinimą įgiję 2009 metais ar anksčiau, į vieną iš 12-os priėmimo punktų pristatė savo brandos atestatus, teigiama pranešime.

REKLAMA

Šių metų laidos abiturientams pakanka tik užsiregistruoti internetu – pasibaigus brandos egzaminams atestatų duomenys priėmimo sistemą pasieks tiesiai iš valstybinės duomenų bazės. Mokyklas baigę anksčiau atestatus turi pristatyti į vieną iš bendrojo priėmimo punktų. Šiemet veikia dvylika duomenų tvarkymo punktų aštuoniuose šalies miestuose.

Prašymai priimami nuo gegužės 25 dienos iki liepos 19 d. Bendrajame priėmime šiemet dalyvauja 44 valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 23 kolegijos. Priėmimas į universitetus ir kolegijas vyksta vienu metu. Stojantysis gali prioriteto tvarka į prašymą įrašyti iki 12 pageidavimų į bet kurių bendrajame priėmime dalyvaujančių aukštųjų mokyklų studijų programas.

REKLAMA
REKLAMA

Stojantieji gali pretenduoti į universitetinių ir koleginių studijų programas, nurodydami, kokią aukštąją mokyklą, studijų formą ir finansavimo pobūdį renkasi. Studijų formos pagal studijų intensyvumą yra dvi – nuolatinė ir ištęstinė. Ištęstine studijų forma studijuojama lėčiau, ilgiau. Ji sudaro galimybę daugiau laiko skirti darbui ar kitai veiklai.

Studijų formą – nuolatinę ar ištęstinę – galima rinktis, jeigu aukštoji mokykla nurodė, kad programą studijuoti galima abiem formomis. Abi formos gali būti finansuojamos valstybės lėšomis. Studijų programų, į kurias priimami per bendrąjį priėmimą, sąrašas skelbiamas LAMA BPO svetainėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Numatoma, kad 2010 m. valstybė finansuos beveik 19 tūkstančių pirmakursių studijas – 9,7 tūkstančio universitetuose ir 9,2 tūkstančio kolegijose. Nepatekę į valstybės finansuojamas vietas, galės rinktis mokamas studijas.

Valstybės finansavimas stojantiesiems skiriamas pagal mokyklos baigimo rezultatus. Stojantieji į meno studijas dar turės laikyti stojamąjį egzaminą, o norintieji tapti pedagogais – motyvacijos testą. Pagrindinė stojamųjų egzaminų ir motyvacijos testo sesija vyks birželio 18 – liepos 3 dienomis. Norintys juos laikyti registruosis internetu pildydami stojimo prašymą.

REKLAMA

Šiemet pagrindinis priėmimas organizuojamas dviem etapais. Pirmojo etapo pabaigoje stojančiajam bus pasiūlyta pasirinkti jam garantuotą valstybės finansuojamą vietą arba mokamą vietą, jei jos buvo pageidavęs. Jei stojantysis pateikto pasiūlymo atsisakys, jis pateks į antrąjį priėmimo etapą, prieš kurį galės koreguoti ankstesnių savo pasirinkimų eiliškumą. Į papildomą priėmimą galės pretenduoti tik dalyvavę pagrindiniame priėmime. Dalyvaujantys papildomame priėmime galės deklaruoti kitus pasirinkimus nei pagrindiniame.

Pirmieji bendrojo priėmimo rezultatai bus skelbiami liepos 23 dieną.

Išsamią informaciją apie bendrąjį priėmimą, studijų programas, egzaminų ir testų laikymo datas galima rasti LAMA BPO interneto svetainėje, teigiama pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų