REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mėnulio fazės turi įtakos ne tik gamtai, bet ir žmogaus sveikatai, netgi jo protinei veiklai. Taigi natūralu manyti, jog mėnulio fazė turėtų turėti įtakos ir sapnams.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau dauguma sapnų aiškintojų šiuo klausimu laikosi skeptiškos nuomonės: kol kas nėra pastebėta, kad mėnulis turėtų didesnės įtakos sapnų siužetams ar jų reikšmingumui. Pastebėta tik tai, jog per pilnatį sapnuotus sapnus žmogus geriau atsimena, ir apskritai tuo metu sapnuoja daugiau, nors įrodyta, jog pilnaties metu miegas būna kiek trumpesnis nei per kitas mėnulio fazes.

REKLAMA

Tačiau šio fenomeno paaiškinimas – gana žemiškas. Pilnatis danguje – vadinasi, daugiau šviesos žemėje. Taigi dauguma žmonių dėl to miega kiek jautriau, naktį prabunda dažniau, net jei patys ir nespėja susivokti prabudę bei po kelių akimirkų vėl pasineria į sapnų karalystę.

Kaip tik tokie prabudimai leidžia geriau įsiminti, užfiksuoti sapnus. Jei žmogus nebūtų prabudęs – galbūt jo ką tik sapnuoto sapno įspūdžius pakeistų ar visiškai ištrintų kitas, naujesnis sapnas.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi sapnai pilnaties metu veikiausiai nėra nei gyvesni, nei pranašingesni. Tačiau mūsų sąmonė – aktyvesnė, tada gali jų daugiau atsiminti ir išsiaiškinti.

Panašiai ir su dienos miegu. Užsnūdus diena neretai aplanko itin gyvi, vaizdingi sapnai, jų simboliai paprastai išsiaiškinami lengviau, sklandžiau. Taip yra ne todėl, kad sapnas buvo ryškesnis, o todėl, kad protas ir mąstymas išliko budresni.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų