Pergalingai Eurolygos jaunimo turnyrą pradėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, pirmojoje dvikovoje 90:66 sutriuškinę Sevilijos „Cajasol“ bendraamžius, kurie buvo laikyti rimčiausiais lietuvių varžovais B grupėje.

Rytoj „Žalgirio“ komanda susikaus su Liublianos „Union Olimpija“ ekipa, rezultatu 76:75 palaužusia Paryžiaus INSEP krepšininkus.

Jau pačioje susitikimo pradžioje žalgiriečiai ėmė įrodinėti savo pranašumą (8:2). Nors ispanai bandė bent šiek tiek priartėti (7:10), Lietuvos krepšinio atstovai nesunkiai atrėmė „Cajasol“ ketinimus išlyginti rezultatą bei surengę spurtą įgijo dviženklį pranašumą – 17:7. Po šalto dušo Sevilijos ekipa atsigauti nespėjo, o kauniečiai per likusią kėlinuko dalį sugebėjo dar padidinti skirtumą – 21:7.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Žalgiris“ nutarė pradėti ispanų triuškinimą. Bendromis pastangomis žalgiriečiams pavyko padidinti persvarą iki aštuoniolikos – 27:9. Tiesa, „Cajasol“ krepšininkai nesileido būti talžomiems. Lietuvių priešininkai atsitiesė ir kėlinio viduryje deficitas ištirpo iki dešimties  20:30. Nors rimto gaisro Sevilijos klubas nesukėlė, vienu metu „Žalgirio“ pranašumas buvo sumažėjęs jau ir iki vienženklio – 38:29. Vis dėlto tuomet kauniečiai nusprendė kėlinį baigtį su trenksmu. Daugiausiai Edgaro Ulanovo pagalba mūsiškiai po dviejų kėlinių pirmavo rezultatu 46:29.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Žalgiriečiai ir toliau užtikrintai diktavo žaidimo sąlygas bei neišleido iniciatyvos iš savo rankų. Pirmojoje trečiojo ketvirčio pusėje „Cajasol“ vis dar šiaip ne taip laikėsi, tačiau 25-ąją minutę „Žalgirio“ pranašumas peržengė 20 taškų ribą (60:39), o arčiau per likusią kėlinuko laiką ispanams priartėti nepavyko. Prieš lemiamą susitikimo dalį kauniečių persvara nekėlė abejonių – 70:47.

Ketvirtajame kėlinyje beliko sutvarkyti formalumus. Žalgiriečiai ispanus įveikė 24 taškų skirtumu – 90:66.

„Žalgiris“: D. Redikas 19 (5 per. kam.), E. Ulanovas 15, E. Mockevičius 12, T. Lekūnas ir V. Čižauskas po 11, R. Jakštas 9, A. Butkevičius ir A. Jankaitis po 4, J. Tamulis 3, E. Aniulis 2 (6 rez. perd., 5 kl.).

„Cajasol“: G. Darinas 21 (8 atk. kam.), P. Amadou 15 (10 atk. kam.), M. Gonzalezas 12 (7 kl., 8 rez. perd.).