Antrosiose LKL pusfinalio rungtynėse Kauno „Žalgirio“ klubas išvykoje 86:78 (19:22, 21:18, 24:26, 22:12) palaužė Šiaulių „Šiaulius“ ir, laimėjęs seriją 2:0, pateko į finalą, kuriame susikaus su dabartiniu čempionu Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Susitikimą pradėjo M. Kuzminsko baudos metimai – 2:0. „Žalgirį“ pirmą kartą į priekį išvedė M. Browno tritaškis– 5:4. Įpusėjus kėliniui „Šiauliams“ pavyko laimėjo atkarpą 8:0 bei D. Maskoliūną priversti paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės – 15:7. Po jos žalgiriečių žaidimas pastebimai pagerėjo. Jie  įmetė 8 taškus be atsako ir vėl atstatė pusiausvyrą – 15:15. Vis tik M. Prekevičiaus tritaškis leido aikštės šeimininkams būti priekyje po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 22:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Žalgiriui“ pavyko pavykę vėl išlyginti rezultatą (26:26), tačiau šiauliečiai 5 taškų iš eilės dėka vėl truktelėjo į priekį – 31:26. Naujieji BBL čempionai visą kėlinį mynė varžovams ant kulnų, tačiau išsiveržti į priekį jiems pavyko tik likus rungtyniauti 40 sekundžių, kai du taškus su pražanga pelnė M. Delašas – 40:38. D. Gailius atsakė dvitaškiu ir įpusėjus rungtynėms švieslentėje degė lygus rezultatas – 40:40.

Po pertraukos toliau vyko atkakli kova taškas į tašką. Prabėgus dviems minutėms rezultatas dar buvo lygus (45:45), tačiau D. Low ir R. Grafo taškai „Šiauliams“ leido laimėti atkarpą 10:3, o „Žalgirį“ privertė prašyti minutės pertraukėlės – 55:48. V. Šarakausko dvitaškis „geltoniesiems“ leido įgyti rekordinį pranašumą – 57:48.

Likus rungtyniauti 2 minutes M. Prekevičius pataikė iš po krepšio ir skirtumas tarp komandų pirmą kartą šiose rungtynėse buvo dviženklis – 64:54. Laikinosios sostinės ekipa nesutriko ir atsakė 5 taškais iš eilės bei A. Sireiką privertė šaukti pasitarimą – 59:64. Tačiau trečiąją mačo atkarpą tritaškiu užbaigęs A.Čapinas sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki dviejų taškų – 64:66.

Ketvirtąjį kėlinuką pradėjo M. Pociaus baudos metimai, kurie vėl išlygino rezultatą – 66:66. Sužaidus 4 minutes „Žalgirį“ po labai ilgos pertraukos vėl į priekį išvedė M. Begičius – 74:72. Netrukus abi komandos įsivėlė į gynybinį krepšinį ir dvi minutes niekas nesugebėjo įmesti taškų. Likus žaisti pusantros minutės M. Brownas pataikė tritaškį iš labai toli ir kauniečiams suteikė jau 7 taškų pranašumą – 81:74. Per likusį laiką „Šiauliams“ nepavyko atsitiesti ir žalgiriečiai šventė pergalę rezultatu 86:78.

„Šiauliai“: D. Gailius 20, R. Grafas 14, M. Kuzminskas (7 atk. kam.) 10, D. Low (7 rez. perd.) bei M. Prekevičius – po 9, M. Žukauskas (5 rez. perd.) 8, V. Šarakauskas 6, A. Šikšnius 2.

„Žalgiris“: T. Klimavičius (11 atk. kam.) 20, M. Begičius (8 atk. kam.) ir D. Šalenga – po 15, M. Brownas 13, M. Delašas 8, A. Čapinas 7, M. Pocius 4, M. Kalnietis 3, P. Butkevičius 1.