Įspūdingą antrąjį „Formulės-1“ etapą laimėjo J. Buttonas

Dramatiškai vykusį „Formulės-1“ antrąjį etapą Australijoje laimėjo čempiono titulą ginantis „McLaren“ pilotas britas Jensonas Buttonas, palikęs sau už nugaros lenką Robertą Kubicą („Renault“) ir brazilą Felipę Massą („Ferrari“).

Puikiai lenktyniavęs ir gerą taktiką pasirinkęs J. Buttonas, startavęs tik iš ketvirtos vietos, pasinaudojo netradicinėmis oro sąlygomis (lenktynės prasidėjo pliaupiant lietui), varžovų klaidomis (ilgai pirmavęs Sebastianas Vettelis išlėkė iš trasos) ir kitomis aplinkybėmis (į trasą dėl avarijų jau pirmuose ratuose išvažiavo saugos automobilis) nesunkiai iškovojo jau aštuntąją pergalę per savo karjerą.

Antras finišo liniją kirto lenkas R. Kubica, atsilikęs 12,034 sek.

Trečiąją vietą užėmė F. Massa (+14,488), o ketvirtąją – jo komandos draugas dukart pasaulio čempionas ispanas Fernando Alonso (+16,304).

Septyniskart „Formulės-1“ čempionas vokietis Michaelis Schumacheris iš „Mercedes“ finišavo dešimtas (+1.09,391).

Lyderiu bendrojoje įskaitoje išliko F. Alonso, surinkęs 37 taškus. Antrąją vietą užimantis F. Massa turi 33 taškus. Trečiojoje pozicijoje su 31 tašku žengia J. Buttonas.

Trečiasis čempionato etapas – Malaizijos GP lenktynės – vyks jau kitą sekmadienį, balandžio 4 dieną.