Sunkiosios atletikos padangėje vis ryškiau spindi nauja žvaigždė iš Klaipėdos – Lenkijoje vykusiame tarptautiniame turnyre savo pasirodymu visus stebino klaipėdietis Aurimas Didžbalis.

Tradicinis turnyras vyko Sedlico mieste, kuriame dalyvavo stipriausių sunkiosios atletikos sporto centrų sportininkai iki 20 metų. Be šeimininkų lenkų jame taip pat varžėsi atletai iš Klaipėdos bei Latvijos miesto Dobelės.

Kartu vyko ir jaunimo Mazovijos vaivadijos pirmenybės – jose dalyvavo per 100 sportininkų.

Komandinio turnyro taurę laimėjo Klaipėdos sunkiaatlečiai (1991,8 tšk.), antroje vietoje liko Lenkijos Cekanovo komanda (1881,3 tšk.), trečią vietą užėmė Sedlico sunkiaatlečiai (1697,6 tšk.), Dobelės komanda (1598,1 tšk.) liko ketvirta.

Net šešis Lietuvos rekordus šiame turnyre pasiekė trenerio Bronislavo Vyšniausko auklėtinis Aurimas Didžbalis. Sportininkų iki 20 ir iki 23 metų varžybose jis tapo absoliučiu turnyro nugalėtoju ir daugiau nei 10 kg pagerino Roberto Zenkevičiaus rekordus, pasiektus prieš šešerius metus.

95 kg sveriantis A. Didžbalis startavo ir su svorio kategorijos iki 105 kg sunkiaatlečiais. Čia jis rovimo veiksmu iškėlė 173 kg, išstūmė 203 kg sveriančias štangas. Šis jo dvikovės rezultatas (376 kg), pagal lenkų sudaromus pasaulinius reitingus, šiemet yra vienas geriausių pasaulyje.

Beje, A. Didžbalis buvo išstūmęs 215 kg, bet teisėjai šio bandymo neužskaitė.

Aurimo treneris tikisi, kad auklėtinis gali tapti puikia pamaina geriausiam pastarojo dešimtmečio sunkiaatlečiui Ramūnui Vyšniauskui.

Beje, Klaipėdos „Pamario“ vidurinės mokyklos abiturientas A. Didžbalis antradienį Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanotas kaip geriausias moksleivis sportininkas Lietuvoje. Pagerbtas šiuo metu jį treniruojantis B. Vyšniauskas ir pirmasis pirmasis treneris Alvydas Kirkliauskas.

Tarp svorio kategorijos iki 105 kg atletų pagirtinai kovojo kitas klaipėdietis Algimantas Trajanauskas, kuris užėmė 3 vietą - iškėlė 156 kg, išstūmė 190 kg svarmenis.

Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubo atstovas Marius Miniotas (iki 85 kg) užėmė antrąją vietą, jo komandos draugas Edgaras Valatka (iki 77 kg) pelnė bronzos medalį.

Merginos neatsiliko nuo vaikinų: Aleksandra Stepanova (iki 48 kg) tapo čempione tarp savo kategorijos sunkiaatlečių, dar vieną medalį pelnė Kristina Krupelnikova, užėmusi antrąją sportininkių, sveriančių iki 58 kg, varžybose.

Šiuo metu Klaipėdos sunkiaatlečiai ruošiasi pasaulio ir Europos jaunimo čempionatams.