REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus universiteto Filologijos ir Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkai sukūrė pirmąjį rašytinės lietuvių mokslo kalbos tekstyną.

REKLAMA
REKLAMA

Jis bus pristatytas vasario 25 d. (ketvirtadienį) 15 val. VU Filologijos fakultete, V. Krėvės auditorijoje (Universiteto g. 5), teigiama VU pranešime.

REKLAMA

Lietuvių mokslo kalbos tekstynas (Corpus Academicum LithuanicumCorALit)  –  specializuotas sinchroninis rašytinės lietuvių mokslo kalbos tekstynas, sudarytas remiantis pasauline tekstynų kūrimo teorija ir praktika ir laikantis tarptautinių tekstų kodavimo ir Mokslo sričių klasifikatoriaus rekomendacijų.

„CorALit“ ir jo viešai prieinamas internetinis variantas skirti lingvistiniams akademinio diskurso kokybinių ir kiekybinių parametrų tyrimams, dalykinės kalbos mokymui ir savarankiškam mokymuisi. „Jis skirtas kalbininkams, pedagogams, mokiniams, studentams, mokslininkams ir visiems gimtakalbiams ir negimtakalbiams vartotojams, kuriems reikia greitos ir veiksmingos pagalbos, kai abejojama kokio nors termino reikšme, galimu vartosenos kontekstu, žodžio junglumo galimybėmis arba norima sužinoti žodžio ar termino vartosenos sritį“, – teigė VU Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedros profesorė Aurelija Usonienė.

REKLAMA
REKLAMA

„CorALit“ naudingas mokomosios medžiagos rengimui, terminologijos ir leksikografijos teorijai ir praktikai. Tekstynas yra vienintelis įrankis kokybiškiems ir patikimiems šiuolaikiniams moksliniams tyrimams ir mokymo priemonių bei įvairių mokslo ir mokymo šaltinių rengimui, įvairių žodynų sudarymui, teigiama pranešime. Tai puiki empirinė medžiaga išryškinant lietuvių mokslo kalbos identitetą. Jis laikytinas ir svarbia mūsų kultūrinio paveldo dalimi, nes daugelio mokslo sričių specialistai (biologijos, chemijos, fizikos) mokslinių straipsnių lietuvių kalba jau beveik nespausdina. Tekstyne moksliniai tekstai suskirstyti į fizinių, biomedicinos, technologijos, humanitarinių ir socialinių mokslų sritis ir apima 1999–2009 m. laikotarpį. Be to, „CorALit“  leidžia Lietuvos mokslininkams dalyvauti Europos mokslinių tyrimų erdvėje, vykdyti įvairius mokslinius projektus.

„CorALit“ tekstyno kūrimą koordinavo Anglų filologijos katedros prof. Aurelija Usonienė. Projektui vadovavo Kompiuterijos katedros prof. Algimantas Juozapavičius. Kūrimo darbus finansavo Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų