„Žalgiris“ nenustebino

Permainų sukrėstam Kauno „Žalgiriui“ nepavyko iškovoti pirmos pergalės Eurolygos TOP–16 etape – mūsiškiai Malagoje 68:86 (6:21, 23:19, 18:24, 21:22) pralaimėjo „Unicajos“ ekipai.

Rungtynes keturiais taškais iš eilės pradėjo aikštelės šeimininkai – 4:0. „Žalgiris“ per tris minutes padarė tris klaidas ir tik T. Watsono dėjimas atidarė kauniečių taškų sąskaitą – 4:2. Įpusėjus kėliniui žalgiriečiai turėjo vos taško deficitą (6:5), tačiau ispanai pelnė 7 taškus be atsako (13:5) bei D. Maskoliūną privertė prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos LKL vicečempionų žaidimas ir toliau negerėjo. G. Printezio dvitaškis „Unicaja“ komandai jau suteikė dviženklį pranašumą – 17:6. Iki ketvirčio pabaigos Ispanijos klubas dar labiau atitrūko – 21:6.

Antrajame kėlinyje „Unicaja“ jau turėjo 17 taškų persvarą (29:12), tačiau „Žalgiriui“ pavyko laimėti įspūdingą 4 minučių atkarpą 13:0 bei beveik ištirpdyti varžovų pranašumą – 29:25. Vis tik šeimininkai netrukus atsigavo ir sėkmingai užbaigė antrąją rungtynių atkarpą, po kurios turėjo 11 taškų persvarą – 40:29.

Po ilgosios pertraukos D. Šalengos tritaškis svečių atsilikimą vėl sumažino iki vienženklio skaičiaus (42:34), tačiau čia pat ispanai pelnė 6 taškus iš eilės ir vėl atitrūko – 48:34. Panašiu skirtumu „Unicaja“ pirmavo iki pat kėlinuko pabaigos, tačiau M. Pociaus baudos metimai vėl sumažino „Žalgirio“ deficitą iki 9 taškų – 56:47. Per paskutinę ketvirčio minutę malagiečiai pelnė 8 taškus ir po trisdešimties žaidimo minučių buvo toli priekyje – 64:47.

Paskutiniajame ketvirtyje sužaidus 4 minutes J. Dixonas smeigė tritaškį, taip galutinai palaidodamas menkas žalgiriečių viltis kautis dėl pergalės ir padidindamas savo komandos pranašumą iki 20 taškų – 71:51. Per likusį laiką kauniečiai atsitiesti nesugebėjo ir jie patyrė nesėkmę 18 taškų skirtumu – 86:68.

Žalgiriečiams Ispanijoje dirigavo nebe atstatydintas Ramūnas Butautas, o buvęs jo asistentas Darius Maskoliūnas.

Patyrę trečiąją nesėkmę iš eilės „Žalgiris“ atsidūrė pačiame G grupės dugne ir turi tik teorinius šansus patekti į turnyro ketvirtfinalį.

„Unicaja“: Juanas Dixonas 16, Robertas Archibaldas 15 (8 atk. kam. 5 kld.), Georgios Printezis 14, Omaras Cookas 13 (7 rez. perd. 5 kld.), Carlosas Jimenezas 10 taškų.

„Žalgiris“: Marcusas Brownas (2/8 tritaškiai) ir Martynas Pocius (14 min.) po 11, Mirza Begičius 10, Dainius Šalenga 7, Travisas Watsonas, Tadas Klimavičius (8 atk. kam.) ir Mantas Kalnietis (7 rez. perd.) po 6, Aleksandras Čapinas 5 (5 kld.).