Iš „Australian Open“ išmestos visos rusės

Šiemet į didįjį tenisą sugrįžusi belgė Justine Henin Melburne vykstančio atvirojo Australijos teniso čempionato „Australian Open“, kurio prizų fondą sudaro 21,4 mln. JAV dolerių, moterų vienetų varžybų ketvirtfinalyje 7:6 (7-3), 7:5 įveikė rusę Nadeždą Petrovą (WTA 19).

„Esu labai laiminga. Puikus jausmas vėl patekti į „Grand Slam“ turnyro pusfinalį. Šiandienos mače man truputį trūko energijos, bet stengiausi iš paskutiniųjų ir man pavyko,“ – po išvargtos pergalės džiūgavo belgė.

27-erių metų J. Henin, kuri 2004 metais laimėjo atvirąjį Australijos čempionatą, pusfinalyje žais su kine Jie Zheng (WTA 35), kuri 6:1, 6:3 nugalėjo Mariją Kirilenko (WTA 58) ir taip iš turnyro eliminavo paskutinę Rusijos atstovę.

Jie Zheng tapo pirmąja kine, žaisiančia „Australian Open“ pusfinalyje.

Dar du moterų vienetų varžybų ketvirtfinalio mačai bus žaidžiami trečiadienį. Juose kovos amerikietė Serena Williams (WTA 1) ir baltarusė Viktorija Azarenka (WTA 7) bei S. Williams sesuo Venus (WTA 6) ir kinė Na Li (WTA 17).