REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Elektroninio bilieto ir keleivių informavimo sistemos įrengimas turėjo startuoti prieš beveik pusantrų metų. Tačiau Vilniaus miesto savivaldybėje šis projektas vis stringa. Troleibusuose ir autobusuose jau yra įmontuoti elektroniniai komposteriai, tačiau jie rodo tik stotelių pavadinimus. Kai kuriose stotelėse esančios švieslentės su viešojo transporto atvykimo laiku neveikia taip kaip turėtų veikti, o kai kur jos apskritai išmontuotos.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Rimvydas Jančiauskas sako, kad per beveik penkerius metus, kuomet bandoma paleisti šį projektą, yra įgyvendintas tik pirmasis projekto etapas – įdiegta transporto priemonių techninė bilietų kortelė, elektroninė keleivių informavimo sistema ir transporto judėjimo bei kontrolės sistemos. Jis teigia: „Dabar yra ruošiamasi antrojo diegimo etapui – elektroninių bilietų transakcijų aptarnavimui ir platinimui“.

REKLAMA

Rimvydas Jančiauskas tikina, kad sistemos paleidimas visuomenei numatomas tik tada, kai bus įdiegta Vilniaus miesto centrinė elektroninių bilietų pirkimo-duomenų perdavimo aptarnavimo sistema ir pašalintos techninės problemos bei garantuotas stabilus sistemos veikimas. Bendra trijų miestų sistema taip pat stringa Kaune ir Klaipėdoje.

 „Susisiekimo paslaugų“ buvę Informacinių technologijų skyriaus vadovai Vaidotas Antanavičius ir Rimvydas Jančiauskas prieš beveik pusę metų Vilniaus miesto savivaldybėje vykusiame posėdyje dėl elektroninio bilieto projekto žadėjo: „Miestiečiai šiuo bilietu viešajame transporte galės pradėti naudotis jau gruodį“. Keista, bet V. Antanavičius ir R. Jančiauskas įmonėje nebedirba. Telefonu atsiliepusi „Susisiekimo paslaugų“ sekretorė Vaida Bagdonavičienė žurnalistui sakė: „Jie išėjo savo noru“.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl taip ilgai stringa šis projektas neatsakė nei Rimvydas Jančiauskas, nei savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“, kuri taip pat vykdo šį projektą, direktorius Gintas Bliuvas.

Iš viso projektas kainavo apie 20 mln. litų. 70% sumos finansavo Europos Sąjungos struktūrinis fondas. Tačiau šios sumos nepakako. Elektroninio bilieto projektui įgyvendinti Vilniaus savivaldybė skyrė dar 1 mln. litų, už kuriuos įdiegtas papildomas trūkstamas įrangos kiekis.

Paulius Tumosa

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų