REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Valdžia susimokė su perdirbėjais: nuo šių metų uždraudė išvežti į užsienį mūsų užaugintus veršelius. Jei vietos perdirbėjai už veršelius mokėtų tiek, kiek moka užsieniečiai, juos tikrai parduotume saviems perdirbėjams. Bet jų siūlomos kainos daugiau nei dvigubai mažesnės", - piktinosi į redakciją skambinusi obelietė ūkininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Pavardės viešinti nenorėjusi moteris, kaip ir daugelis kitų nauja tvarka pasipiktinusių jos kolegų, įtaria, jog valdžios institucijose įtakos turintys mėsos perdirbėjai taip bando užsitikrinti pigią vietinę žaliavą, o valdžia jų norus nepagrįstai laimina.  

REKLAMA

Žinia šokiravo

 Nuo sausio 1 d. į Europos Sąjungą (ES) veršeliai bus vežami tik iš poros šimtų šalies  ūkių. Kitiems galvijų augintojams parduoti veršelius eksportui durys užtrenktos, nes jų ūkiai  neturi bandų atitikties pažymėjimų. Ūkininkus  ir eksportuotojus po šios žinios ištiko šokas, o perdirbėjai tokia situacija džiaugiasi.

Ūkininkų teigimu, nuo sausio spaudoje beveik nebeliko skelbimų apie eksportui superkamus veršelius. Ūkininkai, kurie apie pakeitimus nebuvo girdėję, iš pradžių manė, kad eksportas apmirė dėl įprasto metų pradžios sąstingio. Tačiau paaiškėjo, kad  tai ne trumpalaikė pertrauka, o valdžios sprendimas atimti iš ūkininkų didesnes pajamas  už veršius.

 Aldona Minkevičienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų