Antradienį Kanadoje pasibaigusio pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempionato nugalėtoja tapo JAV rinktinė, finale po pratęsimo 6:5 (2:2, 1:1, 2:2; 1:0) įveikusi nugalėtojų titulą gynusius varžybų šeimininkus Kanados ledo ritulininkus.

Pergalingą įvartį, iki pratęsimo pabaigos likus 29 sek., JAV komandai pelnė 19-metis Vašingtono „Capitals“ gynėjas Johnas Carlsonas.

Amerikiečiai pasaulio čempionais tapo antrą kartą. Pirmą kartą ji šiose varžybose triumfavo 2004 metais.

Kanadiečiai iki šiol pasaulio pirmenybes buvo laimėję penkis kartus iš eilės.

Bronzos medalius pelnė Švedijos rinktinė, rungtynėse dėl trečiosios vietos 11:4 (5:0, 5:4, 1:0) nugalėjusi Šveicarijos ekipą.

Į I-ąjį divizioną iškrito dvi paskutiniąsias vietas užėmusios Latvijos ir Austrijos komandos. Jas pakeis Vokietijos ir Norvegijos rinktinės.

Galutinė rikiuotė: 1. JAV; 2. Kanada; 3. Švedija; 4. Šveicarija; 5. Suomija; 6. Rusija; 7. Čekija; 8. Slovakija; 9. Latvija; 10. Austrija.