Geriausios 2009 metų pasaulio sportininkės rinkimuose, kuriuos surengė JAV naujienų agentūra AP (Asssociated Press), nugalėjo JAV tenisininkė Serena Williams, o antrąją vietą netikėtai užėmė penkerių metų kumelė Zenyatta.

28 metų S. Williams (66 balsai iš 158 galimų) metus baigė būdama pasaulio reitingo viršūnėje. Ji šiemet laimėjo atvirąjį Australijos čempionatą ir Vimbldono turnyrą.

Kumelė Zenyatta (18 balsų) šiemet laimėjo visas 14 lenktynių, kuriose ji dalyvavo. Zenyatta tapo pirmąja kumele, laimėjusia prestižines „Breeders' Cup Classic“ varžybas.

Trečiąją vietą užėmė Belgijos tenisininkė Kim Clijsters (16 balsų), laimėjusi atvirąjį JAV čempionatą.

Ketvirta liko JAV kalnų slidininkė Lindsey Vonn (15 balsų), o penkta – JAV krepšininkė Diana Taurasi (14 balsų).