Trenerio netekęs „Žalgiris“ lengvai laimėjo VTB lygoje

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užsitikrino vietą VTB Vieningosios lygos finaliniame ketverte –  šiandien išvykoje naujojo vyr. trenerio Dariaus Maskoliūno vadovaujami žalgiriečiai sutriuškino Talino „Kalev/Cramo“ komandą 82:58 (24:15, 21:14, 23:13, 14:16).

Į Estiją atvykę be sirguliuojančio Martyno Pociaus ir nugarą pasitempusio Žygimanto Janavičiaus, kauniečiai mačą pradėjo kiek vangokai – šeimininkai startavo atkarpa 10:1. „Žalgiris“ greitai susiėmė ir atsakė dar galingesniu spurtu. Dainius Šalenga pelnė dvitaškį, keturis taškus pridėjo Travisas Watsonas, kiek vėliau tritaškį įskraidino Marcusas Brownas, o T.Watsonas dvitaškiu su bauda persvėrė rezultatą žalgiriečių naudai (13:12). Spurtą 14:2 greitoje atakoje pataikęs iš po krepšio užbaigė D.Šalenga. „Kalev/Cramo paprašyta minutės pertraukėlė negelbėjo – po jos dar du taškus įmetė D.Šalenga, taiklų metimą pridėjo Adas Juškevičius (19:15). Pirmąjį kėlinį galingai baigė „Žalgirio“ priekinė linija – Tadas Klimavičius pelnė taškus su pražanga, o T.Watsonas blokavo du varžovų metimus ir pridėjo dvitaškį – 24:15.

Prasidėjus antrajam kėliniui skirtumas perkopė dviženklę ribą, kai tritaškį pataikė Artūras Milaknis, o T.Watsonas pelnė savo dvyliktąjį tašką (29:19). Po Mirzos Begičiaus taiklios baudos ir dvitaškio (32:19) kelios kauniečių atakos nebuvo rezultatyvios ir estams pelnius 4 taškus iš eilės, „Žalgirio“ treneris Darius Maskoliūnas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos dėjimu estų krepšį sudrebino M.Begičius, o Mantas Kalnietis sumetė baudų metimus (36:23). Agresyviai žaidę svečiai ir toliau dažnai lankėsi prie baudų metimo linijos, tačiau ne visada buvo taiklūs (D.Šalenga ir M.Kalnietis prametė po vieną, T. Watsonas – dvi baudas). Visgi, „Žalgirio“ pranašumas ir toliau augo – T.Watsonas įmetė dar vieną dvitaškį, o M.Kalnietis buvo taiklus tiek iš trijų taškų zonos, tiek iš arčiau – 45:29.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai pradėjo varžovų triuškinimą. M.Kalnietis ir T.Watsonas sėkmingai užbaigė po ataką, o D.Šalenga pridėjo 4 taškus – 53:31. Puolime aktyviai sužaidė ir M.Begičius, dvi baudas pataikė T.Watsonas, o M.Brownas tritaškiu, įpusėjus trečiajam kėliniui, santykį padidino iki 60:36. „Kalev/Cramo“ gretose Tanelis Sokkas ir Joshas Akognonas atsakė taikliais tritaškiais, bet šeimininkai negalėjo sustabdyti T.Watsono, kuris pelnė dar 6 taškus iš eilės. Šarūnas Vasiliauskas dvitaškiu vainikavo trečiojo kėlinio pabaigą – 68:42.

Paskutinįjį ketvirtį tiksliais metimais pradėjo T.Klimavičius ir Š.Vasiliauskas (72:42), tačiau netrukus Talino ekipa sugebėjo laimėti 3 minučių atkarpą 8:0. Ją nutraukė Povilo Butkevičiaus dvitaškis po puolime atsikovoto kamuolio. Deja, po kelių akimirkų Povilas turėjo palikti aikštę dėl čiurnos traumos. Už šią komandos draugo nesėkmę estus nubaudė A.Milaknis, pataikęs du tolimus metimus paeiliui (80:51). Pačioje mačo pabaigoje estams pavyko šiek tiek sumažinti skirtumą, bet tašką rungtynėse padėjo Š.Vasiliausko dvitaškis – 82:58.

„Žalgiris“: T.Watsonas 24 (10/12 dvit., 9 atk. kam.), D.Šalenga 11 (5/5 dvit., 5 atk. kam.), M.Kalnietis 10, A.Milaknis 9 (3/3 trit.), M.Begičius 7 (5 atk. kam.), T.Klimavičius 7, M.Brownas 6 (4 rez. perd.), Š.Vasiliauskas 6, P.Butkevičius 2, A.Juškevičius 0, S.Vene 0.

„Kalev/Cramo“: J.Akognonas 17 (5/12 trit.), C.Fisheris 12, E.Dorbekas 8.