LKL rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa namuose 74:67 (26:21, 22:24, 17:5, 9:17) vos nugalėjo pirmenybių debiutantę Prienų „Rūdupio“ komandą.

Mačas prasidėjo taikliais abiejų komandų dvitaškiais– 4:4. Po dviejų V. Ginevičiaus tritaškių bei A. Bayneso taiklių baudų aikštės šeimininkai atitrūko – 12:4. Svečiai į tai atsakė 4 taškais iš eilės – 8:12. Likus žaisti 3 minutes vilniečiai pirmavo 22:15, tačiau prieniškiai įmetė 6 taškus be atsako ir priartėjo – 22:21. Vis tik kėlinuką sėkmingiau užbaigė „Lietuvos ryto“ krepšininkai, kurie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo priekyje – 26:21.

Antrąjį ketvirtį „Rūdupis“ pradėjo penkiais G. Vileitos taškais ir rezultatas tapo lygus – 26:26. P. Šakinio tolimas metimas pirmą kartą svečius išvedė į priekį – 31:28. LKL debiutantai vienu metu turėjo 4 taškų persvarą (34:30), tačiau tada šalies čempionai laimėjo atkarpą 9:0 bei vėl susigrąžino pranašumą – 39:34. Kėlinį sėkmingiau užbaigė prieniškiai, kurie įpusėjus susitikimui turėjo vos 3 taškų deficitą – 48:45.

Po ilgosios pertraukos sužaidus 3 minutes rezultatas vėl tapo lygus – 48:48. Iš karto po to Europos taurės savininkai laimėjo 3 minučių atkarpą 8:0 – 56:48. Po D. Zavacko dvitaškio skirtumas tarp ekipų pirmą kartą šiose rungtynėse tapo dviženklis – 60:50. Toliau sėkmingai gindamiesi sostinės krepšininkai didino savo persvarą, kuri pasibaigus trims kėliniams siekė 15 taškų – 65:50.

Ketvirtajame kėlinuke prabėgus 4 min. „Rūdupis“ sumažino skirtumą iki vienaženklio skaičiaus bei privertė R. Kurtinaitį prašyti minutės pertraukėlės – 71:63. Likus žaisti minutę svečiams buvo pavykę priartėti iki 67:74, o skirtumą iki 4 taškų sumažinti galėjęs P. Šakinio tolimas metimas skriejo pro šalį. Apsigynę „Lietuvos ryto“ krepšininkai išlaikė pergalingą persvarą iki pat mačo pabaigos – 74:67.

Beje, LKL čempionai šiame mače turėjo verstis net be keturių susirgusių krepšininkų – Bojano Popovičiaus, Milko Bjelicos, Justo Sinicos ir Luko Brazdauskio.

„Lietuvos rytas“: Donatas Zavackas 19, Steponas Babrauskas 14, Vidas Ginevičius 11, Aronas Baynesas 8 (11 atk. kam.).

„Rūdupis“: Gintautas Vileita 19, Povilas Šakinis 14, Vytas Vaikšnis 11.