Trūko nedaug, bet „Žalgiriui“ nepavyko įveikti „Barcelonos“

Po dramatiškos kovos Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje tik paskutinėmis akimirkomis 70:77 (21:23, 17:18, 15:22, 17:14) nusileido galingajai „Regal Barcelonai“, tačiau parodė savo potencialą ir nusipelnė pagyrų už žaidimą.

Lyg sūpuoklėse vykusioje pirmojo kėlinio pusėje nei vienai komandai nepavyko įgyti solidesnės persvaros. Į tikslų „Žalgirio“ krepšininkų metimą analogiškai atsakydavo svečiai iš Ispanijos, todėl įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus – 14:14.

Likus žaisti tris minutes po Mirzos Begičiaus dėjimo bei Traviso Watsono dviejų baudos metimų kauniečių persvara pasiekė keturis taškus (18:14), tačiau „Regal Barcelona“ netrukus vėl atstatė pusiausvyrą – 18:18, o  ketvirčio pabaigoje ir išsiveržė į priekį rezultatu 21:23.

Antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes „Regal Barcelona“ klubas po Jaka Lakovičiaus tolimo metimo įgijo penkių taškų pranašumą (25:30), tačiau Manto Kalniečio netrukus vėl sumažino įspūdingai savų gerbėjų palaikomų kauniečių deficitą – 28:30.

Antroje ketvirčio pusėje aikštelėje ėmė dominuoti svečių klubo aukštaūgiai. Po Pete'o Mickaelo dvitaškio su pražanga Ispanijos čempionai šiek tiek atitrūko (30:37), tačiau Marcusas Brownas, realizavęs baudų metimus, šią persvarą sumažino daugiau nei per pusę – 34:37. Per likusį laiką į svečių dvitaškį ir du baudų metimus vienu taškų atsakė M. Brownas, tritaškį su sirena pridėjo Tadas Klimavičius ir įpusėjus susitikimui svečiai išsaugojo trijų taškų pranašumą – 38:41.

Trečiąjį kėlinį „Regal Barcelona“ pradėjo dviejų minučių atkarpa 7:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (38:48), tačiau kauniečiai į tai atsakė trimis rezultatyviomis atakomis iš eilės ir po M. Begičiaus dvitaškio vėl gerokai sumažino deficitą – 44:48.

Likus žaisti keturias minutes iki kėlinio pabaigos M. Kalnietis pataikė iš toli (49:52), tačiau svečiai Rogerio Grimau tritaškiu, P. Mickaelio dviem baudų metimais ir vėl nutolo – 49:57. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepasikeitė ir po trijų ketvirčių katalonai dar šiek tiek padidino savo persvarą – 53:63.

Lemiamą ketvirtį svečiai ir vėl pradėjo labai sėkmingai ir įgijo net keturiolikos taškų pranašumą (53:67), tačiau M. Begičius pelnė šešis taškus ir eilės ir „Žalgiris“ priartėjo iki aštuonių taškų – 59:67.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui du tolimus metimus iš eilės pataikė M. Brownas ir iš dviženklės svečių persvaros teliko penki taškai – 65:70. Negana to, po dar vieno M. Kalniečio tritaškio likus žaisti dvi minutes varžovai tapo pasiekiami ranka – 68:70. Visgi lemiamais momentais kauniečiams pritrūko sėkmės ir tikslumo, tad „Regal Barcelona“ iškovojo pergalę rezultatu 70:77.

„Žalgiris“: M. Begičius 20 (dvitaškiai 8/14, 6 atk. kam.), M. Brownas 17 (tritaškiai 2/3), M. Kalnietis 13 (6 rez. perd.) ir T. Watsonas 12 (10 atk. kam.), T. Klimavičius 5, M. Pocius 3.

„Regal Barcelona“: P. Mickaelas 22 (baudos 10/11), T. Morrisas 13, J. Lakovičius ir E. Lorbekas – po 11.