„Lietuvos rytas“ nerado argumentų prieš „Olympiacosą“

Pirmą pralaimėjimą šiame Eurolygos sezone patyrė LKL čempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ – mūsiškiai Pirėjuje 73:97 (14:25, 17:27, 19:23, 23:22) neatsilaikė prieš „Olympiacos“ ekipą su Linu Kleiza.

Mačas prasidėjo abiems ekipoms apsikeitus dvitaškiais – 4:4. „Lietuvos rytą“ pirmą kartą šiose rungtynėse į priekį išvedė B.Popovičiaus tritaškis – 7:4, tačiau keturis taškus iš eilės pelnę Graikijos vicečempionai vėl išsiveržė į priekį – 8:7.

Prabilusio L. Kleizos tritaškis buvo jo komandai suteikęs 6 taškų persvarą (15:9), tačiau tolimu metimu atsakė S. Babrauskas (12:15). Po to aikštės šeimininkai pelnė 7 taškus be atsako ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 22:12. Tokį jį turėjo ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 25:14, nes fantastišką tritaškį su pirmojo kėlinio sirena pataikė Milošas Teodosičius.

Antrojo kėlinuko pradžioje svečių žaidimas ir toliau strigo, todėl R.Kurtinaitis jau sužaidus 2 minutes paprašė pirmosios minutės pertraukėlės – 28:16. Po jos vilniečius pasiekė pirmoji bloga žinia – A.Baynesas užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą. Ketvirčiui įpusėjus „Olympiacos“ persvara jau siekė 18 taškų – 39:21. Likus žaisti 3 minutes skirtumas tarp klubų jau siekė 20 taškų – 45:25. Įpusėjus mačui sostinės krepšininkų deficitas siekė 21 tašką – 52:31.

Po didžiosios Europos taurės savininkai ėmė žaisti kur kas geriau. Trečiojo kėlinuko viduryje sostinės krepšininkai pelnė 8 taškus be atsako ir priartėjo iki 56:44 bei P.Giannakį privertė paprašyti minutės pertraukėlės. Po jos „Olympiacos“ ekipa laimėjo atkarpą 17:2 ir vėl susigrąžino solidų pranašumą – 73:46. Pasibaigus trims ketvirčiams „Lietuvos rytas“ toliau buvo besivejančių vaidmenyje – 75:50.

Ketvirtajame kėlinuko sužaidus 4 minutes įgijo jau 30 taškų persvarą – 86:56. Per likusį laiką „Lietuvos rytui“ pavyko šiek tiek sumažinti savo deficitą, tačiau nuo pralaimėjimo tai jų neišgelbėjo. Galutinis mačo rezultatas – 97:73.

L. Kleiza per 26 žaidimo minutes pelnė 20 taškų (3/6 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 2/3 baudos metimai), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, sykį prasižengė, prarado 3 kamuolius bei buvo rezultatyviausias savo klube.

„Olympiacos“: L. Kleiza 20, Joshas Childressas 18, Milošas Teodosičius 12, Vonas Waferis ir Panagiotis Vasilopoulos po 9 taškus.

„Lietuvos rytas“: Milko Bjelica 16, Artūras Jomantas 15, Steponas Babrauskas 12, Bojanas Popovičius 9 (7 kld.), Martynas Gecevičius 7, Dejanas Borovnjakas 6, Donatas Zavackas ir Aronas Baynesas (10 min., 5 praž.) po 4 taškus.

Priminsime, kad pirmuose dviejuose Eurolygos turuose „Lietuvos ryto“ krepšininkai šventė perglales – prieš jie 77:70 pranoko „Efes Pilseną“ ir 69:62 palaužė „Ententę“.