„Žalgiris“ Italijoje stebuklo nesukūrė

Eurolygos A grupės antrojo turo rungtynėse Sienoje vietos „Montepaschi“ 84:64 (23:21, 25:9, 17:10, 19:24) pranoko Lietuvos vicečempioną Kauno „Žalgirį“.

Taškas į tašką prasidėjusiose rungtynėse pirmieji į priekį išsiveržė žalgiriečiai, kurie nuo pat susitikimo pradžios ne tik neleido varžovams atitrūkti, tačiau sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes po Dainiaus Šalengos tolimo metimo įgijo keturių taškų persvarą – 13:9.

Visgi Henry Domercanto metimų dėka Italijos čempionai perėmė iniciatyvą ir likus žaisti dvi minutes iki ketvirčio pabaigos jau „Montepaschi“ buvo priekyje – 23:16. Visgi paskutinėmis minutėmis iš toli pataikė Martynas Pocius, dvitaškį pridėjo Mirza Begičius ir po pirmųjų dešimties minučių „Žalgirio“ deficitas siekė vos du taškus – 23:21.

Vos prasidėjus antrajam ketvirčiui po D.Šalengos tritaškio aikštės šeimininkų persvara buvo aptirpusi iki minimumo (25:24), tačiau Nikos Zisio inicijuotą spurtą „Montepaschi“ laimėjo rezultatu 10:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 35:24. Traviso Watsono ir Manto Kalniečio tikslių atakų dėka „Žalgiris“ vėl sugebėjo priartėti (30:35), tačiau aikštės šeimininkai puikiai sužaidė kėlinio pabaigą ir įpusėjus susitikimui jau turėjo solidžią persvarą – 48:30.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ komandai pavyko sustabdyti varžovų persvaros didėjimą, tačiau priartėti arčiau keturiolikos taškų Kauno klubui taip ir nepavyko. likus žaisti tris minutes po Shauno Stonerooko tolimo metimo „Montepaschi“ pranašumas jau siekė devyniolika taškų (59:40), o netrukus jis dar labiau išaugo – 63:42. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepasikeitė ir po trijų kėlinių kauniečiai atsiliko – 65:40.

Paskutinį ketvirtį „Montepaschi“ pradėjo spurtu 8:0 ir Italijos čempionų persvara jau tapo milžiniška – 73:44. Nors kauniečiams ir vėl šiek tiek pavyko pristabdyti varžovų puolimą, jokios įtakos rungtynių rezultatui tai nebeturėjo. „Žalgiris“ patyrė triuškinančią nesėkmę rezultatu 84:64.

„Montepaschi“ klubui šiame mače teko verstis be traumuoto Kšyštofo Lavrinovičiaus.

„Montepaschi“: B.Eze 16, H.Domercantas 15, R.Sato 13 (10 atk. kam.), D.Hawkinsas 9, T.McIntyre'as (7 rez. perd.), N.Zisis ir T.Ressas - po 8.

„Žalgiris“: M.Brownas 17 (tritaškiai 3/3), D.Šalenga 13, T.Watsonas 10 (dvitaškiai 4/10, 6 atk. kam.), M.Begičius 7, M.Pocius 5 (5 kld.), M.Kalnietis 4, A.Milaknis ir T.Klimavičius – po 3, A.Juškevičius 2.

Priminsime, kad pirmajame Eurolygos ture „Montepaschi“ vyrai Zagrebe net 85:40 nušlavė „Ciboną“, o žalgiriečiai 71:52 įveikė Vilerbano „Asvelį“.