„Lietuvos rytas“ Eurolygoje nuskynė antrą pergalę

LKL čempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ Eurolygoje iškovojo antrą pergalę iš eilės – mūsiškiai išvykoje 69:62 (20:11, 21:18, 20:17, 8:16) įveikė Orleano „Ententę“.

Rungtynes tritaškius pradėjo M.Gecevičius – 3:2. Sužaidus 3 minutes tas pats M.Gecevičius smeigė dar vieną tritaškį ir vilniečiai truktelėjo į priekį – 8:4. Įpusėjus kėlinukui ir „Lietuvos rytui“ pirmaujant 8:6 varžovų vyr. treneris paprašė minutės pertraukėlės. Po jos prancūzai pataikė iš toli ir pirmą kartą šiame susitikime išsiveržė į priekį – 9:8. Svečiai atsakė A.Jomanto ir M.Gecevičiaus tritaškiais – 14:9. Ketvirtį LKL čempionai užbaigė S.Babrausko tolimu metimu ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo – 20:11.

Antrojo kėlinuko pradžioje A.Baynesas sumetė abu baudos metimus ir pirmą kartą šiame mače skirtumas tarp komandų tapo dviženklis – 22:11. Aikštelės šeimininkai pirmuosius taškus ketvirtyje pelnė tik sužaidus 4 minutes – 13:26. „Lietuvos rytui“ esant priekyje 30:13 „Entente“ snaiperiai įsodino du tolimus metimus iš eilės ir R.Kurtinaitį privertė prašyti minutės pertraukėlės – 30:19. Po jos L.Vaty pataikė iš po krepšio ir sumažino savo ekipos deficitą iki vienaženklio skaičiaus – 30:21. Europos taurės savininkai atsakė 6 taškais be atsako bei vėl atitrūko – 36:21. Per likusį laiką Prancūzijos vicečempionams pavyko šiek tiek priartėti ir įpusėjus rungtynėms jų deficitas siekė 12 taškų – 41:29.

Antrąją susitikimo dalį keturias taškais be atsako pradėjo „Entente“ – 41:33. Užsitęsusią vilniečių tylą nutraukė M.Gecevičiaus tritaškis – 44:33. Vėliau sostinės krepšininkai po truputį ėmė tolti nuo savo varžovų ir trečiajame kėlinuke sužaidus 6 minutes bei „Lietuvos rytui“ pirmaujant 54:39, varžovų treneris paprašė dar vienos minutės pertraukėlės. Po susidūrimų su varžovais A.Baynesas ir B.Popovičius skausmo perkreiptais veidais buvo priversti palikti aikštelę. Tuo pasinaudoję varžovai sumažino savo deficitą iki 12 taškų – 58:46. Ketvirtį sėkmingiau užbaigė BBL čempionai ir po trisdešimties žaidimo žaidimo minučių toliau tvirtai pirmavo – 61:46.

Prancūzijos klubas ketvirtąjį kėlinį pradėjo 7 taškais be atsako ir grėsmingai priartėjo – 53:61. Įpusėjus ketvirčiui vilniečiai savo sąskaitoje turėjo tik 2 taškus, tačiau vis dar buvo priekyje – Likus žaisti 1 minutę „Lietuvos rytas“ pirmavo 65:58. Aikštės šeimininkai turėjo šansą tritaškiu sumažinti varžovų persvarą, tačiau jis skriejo pro šalį. Lietuvos ekipos pergalę įtvirtino taiklūs baudų metimai – 69:62.

„Entente“: Justinas Doellmanas bei Cedrickas Banksas po 15, Austinas Nicholsas 11.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 16, Milko Bjelica ir Bojanas Popovičius (9 rez. perd. 5 kld.) po 11, Dejanas Borovnjakas (8 atk. kam.) ir Artūras Jomantas po 9, Aronas Baynesas 6 (10 min.), Donatas Zavackas 4, Steponas Babrauskas 3, Vidas Ginevičius taškų nepelnė.

Priminsime, kad pirmajame Eurolygos ture šioms komandoms taip sekėsi skirtingai: „Lietuvos rytas“ 77:70 įveikė Stambulo „Efes Pilseoje ną“, o „Entente“ 72:94 neprilygo Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkams.