REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija patvirtino dar aštuonis Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamus projektus, kuriems įgyvendinti skirta apie 35,867 mln. litų Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

REKLAMA
REKLAMA

Už šiuos pinigus bus renovuojami ir statomi nauji profesinės reabilitacijos centrai neįgaliesiems, kurių iki šiol labai trūko.

REKLAMA

Šiuose centruose bus įrengiamos visos reikalingos patalpos ir klasės, o aplinka pritaikoma taip, kad būtų patogu ir saugu negalią turintiems žmonėms. Taip pat įsigyjama įranga, baldai bei kompiuterinė technika, reikalinga profesinės reabilitacijos paslaugoms teikti.

Įgyvendinus šiuo projektus, neįgalieji turės daugiau galimybių kelti savo kvalifikaciją, mokytis amatų ar įgyti darbo rinkoje paklausią profesiją, ką anksčiau būdavo sudėtinga padaryti dėl tokių paslaugų stygiaus.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų tikslas – padėti likimo nuskriaustiems žmonėms. Įgyvendinus šiuos projektus, jiems atsiras daugiau galimybių konkuruoti darbo rinkoje, lengviau įsidarbinti, turėti pragyvenimo šaltinį, dalyvauti visuomenės gyvenime ir svarbiausia – pasitikėti savimi“, - sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.  



Paslaugos bus kokybiškesnės ir lengviau prieinamos

Iki šiol stigo profesinę reabilitaciją vykdančių įstaigų, o esamos pernelyg mažai teikė neįgaliesiems reikalingų paslaugų. Taip pat buvo ganėtinai žema negalią turinčių žmonių kvalifikacija bei išsilavinimo lygis, kas tapdavo pagrindine priežastimi, kodėl šie žmonės negalėjo konkuruoti pilnavertiškai šalies darbo rinkoje su kitais asmenimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Situaciją apsunkindavo ir tai, kad ne visi neįgalieji galėjo išvykti toliau nuo savo gyvenamosios vietos. Tai sukeldavo sunkumų ypač tuomet, kai žmogus norėdavo įgyti ar kelti  profesinę kvalifikaciją tam pritaikytuose centruose, kurių jo gyvenamoje vietovėje nebuvo. Iki šiol sunkią fizinę negalią turintiems asmenims tokio pobūdžio kompleksinės paslaugos buvo teikiamos tik Vilniuje ir Palangoje, kas sukeldavo sunkumų Vidurio Lietuvoje gyvenantiems neįgaliesiems.

Šiais projektais siekiama spręsti neįgaliųjų integracijos darbo rinkoje problemas, užtikrinti, kad profesinės reabilitacijos paslaugos būtų teikiamos kokybiškai ir taptų prieinamesnės tiems, kuriems labiausiai reikalingos.



Investicija į ilgesnę perspektyvą

REKLAMA

Europos Sąjungos struktūrinės paramos departamento direktorės Nijolės Mackevičienės teigimu, įgyvendinant infrastruktūros plėtros projektus, ES lėšos paprastai pasiekia žmones netiesiogiai, bet gerinant teikiamas paslaugas ir kuriant naujas.

„Tokie projektai padės sukurti kokybišką gyvenamąją ar darbo aplinką, skatins žmones aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime. Gal kai kas galėtų pasakyti, jog paprasčiau būtų šiuos pinigus išdalinti žmonėms, o šie jau žinos kaip geriausiai juos panaudoti. Tačiau ką mes turėtume po pusmečio ar metų? O gi nieko. Pinigai būtų išleisti, o pridėtinė vertė nesukurta. Nebūtų nei renovuotų pastatų, nei platesnio ir prieinamesnio paslaugų tinklo. Tai būtų ne ligos gydymas, o vienkartinė vaistų injekcija, kuriems nustojus veikti reikėtų naujos, tačiau lėšų tam jau nebebūtų“, - aiškino N. Mackevičienė.  

REKLAMA

Jos teigimu, už šiuos pinigus atnaujinus ir pastačius naujus profesinės reabilitacijos centrus neįgaliesiems, jie bus naudingi ir ateityje. Problemos, kurias padės spręsti šie projektai, aktualios ne tik sunkmečiu.

Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtros projektai bus įgyvendinti Kaune, Mažeikiuose, Klaipėdoje, Panevėžyje, Palangoje, Rokiškyje, Utenoje ir Trakų rajone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų