LKL čempionate itin sunkią pergalę iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie išvykoje aistrų ir dramos kupinose rungtynėse 69:62 (17:22, 13:15, 25:15, 14:10) palaužė Klaipėdos „Neptūną“.

Rungtynes ryžtingai pradėję aikštės šeimininkai jau pačioje rungtynių pradžioje įgijo apčiuopiamą persvarą ir pasiuntė varžovus į nokdauną – 7:0. Vis dėlto LKL vicečempionams pavyko atsigauti po „šalto dušo“ ir žalgiriečiai sumažino deficitą iki trijų taškų – 6:9. Tačiau įsibėgėti „Neptūnas“ priešininkams neleido.

Uostamiesčio krepšininkai ir toliau žaidė užtikrintai bei netrukus įgijo aštuonių taškų pranašumą – 14:6. Po minutės pertraukėlės Gintaro Krapiko auklėtinių žaidimas pasitaisė, o skirtumas ištirpo iki dviejų taškų – 15:17. Tiesa, ketvirčio pabaigoje „Neptūnui“ pavyko išlaikyti persvarą ir po pirmųjų dešimties minučių klaipėdiečiai pirmavo rezultatu 22:17.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje Šarūnas Vasiliauskas užsidirbo antrąją nesportinę pražangą ir buvo išvytas iš aikštės, o „Neptūnas“ sėkmingai didino pranašumą, kuris netrukus peržengė dviženklę ribą – 29:17. Žalgiriečiai atrodė blankiai ir leido varžovams išlaikyti solidžią persvarą (21:33), tačiau kėlinuko pabaigoje svečiai žaibiškai priartėjo bei sušvelnino skirtumą iki šešių taškų – 28:34. Antrasis kėlinys baigėsi uostamiesčio komandai pirmaujant rezultatu 37:30.

Šeimininkai kupini ryžto į aikštę išbėgo ir po ilgosios pertraukos – 40:30. Tiesa, čia pat sekė „Žalgirio“ spurtas (36:40), po kurio Paulius Juodis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po Roberto Bitino tritaškio „Neptūnas“ vėl nutolo (43:36), bet Martynas Pocius ir Dainius Šalenga atsakė tolimais metimais ir komandas skyrė jau tik vienas taškas – 42:43.

Manto Kalniečio tritaškis buvo taiklus ir kauniečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 45:43. Atsidūrę priekyje G. Krapiko auklėtiniai atrodė kur kas užtikrinčiau bei po truputį didino pranašumą – 52:48. Tiesa, prieš lemiamą rungtynių dalį LKL vicečempionai turėjo tik trijų taškų persvarą – 55:52.

Tado Klimavičiaus vedini žalgiriečiai ketvirtajame kėlinyje padidino skirtumą iki aštuonių taškų – 60:52. Pirmuosius taškus lemiamame rungtynių ketvirtyje klaipėdiečiai pelnė tik prabėgus keturioms minutėms – 54:60. Vis dėlto „Žalgiriui“ pabėgti nebepavejamai sekėsi labai sunkiai, o kovingai rungtyniavę aikštės šeimininkai mynė varžovams ant kulnų – 57:62.

Tačiau likus žaisti apie tris minutes svečiai pavojingai nutolo - 67:57. Likus žaisti pusantros minutės „Neptūnas“ įsmeigė tritaškį (62:69), apsigynė bei gavo galimybę atkurti intrigą. Tačiau ja pasinaudoti Klaipėdos komandai nepavyko – žalgiriečiai išlaikė pergalę savo rankose – 69:62.

„Neptūnas“: R. Bitinas 15 (6 atk. kam.), M. Kumpys 11, J. Žurna 10, O. Kurauskas 9, S. Galdikas 8 (6 atk. kam.), T. Vilkius (7 atk. kam.) ir J. Ramanauskas po 4, V. Petkus 1.

„Žalgiris“: D. Šalenga 18 (5 rez. perd.), T. Klimavičius 17 (8 atk. kam.), A. Milaknis 8, M. Pocius (7 rez. perd.) ir M. Kalnietis po 7, P. Čukinas 5, A. Juškevičius 3, M. Begičius ir P. Butkevičius – po 2.