Šiandien penktąją pergalę iš eilės LKL čempionate iškovojo Kauno „Žalgiris“, kuris savo aikštėje 79:55 (25:15, 17:12, 22:10, 15:18) privertė pirmą kartą šį sezoną kapituliuoti Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkus.

Rezultatyvioje rungtynių pradžioje kurį laiką priekyje buvo „Šiauliai“ (5:3), tačiau žalgiriečiai netrukus perėmė iniciatyvą ir įgijo septynių taškų pranašumą – 12:5. Antano Sireikos paprašyta minutės pertraukėlė neitin padėjo. Šiauliečiams sunkiai sekėsi stabdyti įsibėgėjusį „Žalgirio“ traukinį, o skirtumas išaugo iki dvylikos – 21:9. Daugkartiniai LKL bronzos medalininkai sugebėjo atsitiesti ir pasinaudoję Povilo Čukino nesportine pražanga sumažino deficitą – 21:13. Tačiau kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė Gintaro Krapiko auklėtiniams, kurie po pirmųjų dešimties minučių pirmavo dešimčia taškų – 25:15.

Antrojo ketvirčio pradžioje, po taiklių Raičio Grafo ir Deivydo Gailiaus metimų, šiauliečiai ėmė mažinti skirtumą – 25:19. Laiku G. Krapiko paprašyta minutės pertraukėlė nuramino kauniečius, kurie geros gynybos dėka atstatė dviženklį pranašumą – 29:19. Svečiai ir toliau klimpo varžovų gynyboje, o šeimininkai įgijo penkiolikos taškų persvarą – 34:19.

Vis dėlto Derrickas Low įskraido tritaškį su pražanga, Mindaugas Kuzminskas pridėjo dvitaškį ir komandas skyrė jau tik devyni taškai – 34:25. Tačiau „Šiauliams“ dar labiau priartėti nepavyko. Martynas Pocius kėlinio pabaigoje savo varžovus nubaudė penkiais taškais iš eilės ir per pirmąją susitikimo dalį „Žalgiris“ susikrovė penkiolikos taškų pranašumą – 42:27.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo taikliu Marcuso Browno tritaškiu su pražanga, po kurio žalgiriečiai įgijo rekordinį devyniolikos taškų pranašumą – 46:27. „Šiauliai“ nebekontroliavo situacijos ir leido priešininkams dar labiau nutolti – 32:54. Tuo tarpu „Žalgiris“ tęsė savo dominavimą ir prieš lemiamą rungtynių dalį šeimininkų persvara nebekėlė jokių abejonių – 64:37.

Ketvirtajame kėlinyje teliko sutvarkyti formalumus. Žalgiriečiai, nors ir pralaimėję ketvirtį, išlaikė triuškinantį pranašumą ir savo žiūrovus pradžiugino lengva pergale – 79:55.

„Žalgiris“: M.Brownas 14, M.Pocius ir D.Šalenga po 12, T.Watsonas (9 atk. kam.) ir A.Milaknis po 10, Mantas Kalnietis 5 (8 atk. kam.), Š.Vasiliauskas, T.Klimavičius, M.Begičius ir P.Čukinas po 4.

„Šiauliai“: D.Low 15, R.Grafas 10 (8 atk. kam.), G.Orelikas 5, M.Žukauskas (6 atk. kam.), B.Brownas, M.Kuzminskas ir V.Šarakauskas po 4, V.Pauliukėnas 3, A.Šikšnius 2 (6 atk. kam.).