Kauno „Žalgirio“ ekipa be didesnių sunkumų pateko į Baltijos krepšinio lygos (BBL) taurės turnyro finalą. Kauniečiai penktadienį vykusiose pusfinalio rungtynėse 81:69 (29:19, 15:8, 25:24, 21:18) įveikė Latvijos čempioną „Ventspils“ klubą ir šeštadienį kovoje dėl nugalėtojų vardo susitiks su Vilniaus „Lietuvos rytu“.

Rungtynes baudos metimu pradėjo Dainius Šalenga, tačiau svečiai atsakė atkarpa 8:2 ir po Dairio Bertanio tolimo metimo „Ventspils“ atitrūko - 8:3. Nors dar vienas D.Šalengos dvitaškis padėjo žalgiriečiams kiek priartėti (5:8), latviai atsakė tuo pačiu ir įpusėjus kėliniui privertė Ginatarą Krapiką prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Likus žaisti keturias minutes Martynas Pocius pataikė iš toli, Marcusas Brownas tiksliai realizavo abu baudų metimus ir rezultatas tapo lygus - 12:12.

Ketvirčio pabaigoje šiek tiek sėkmingiau rungtyniavo žalgiriečiai, kurie, daugiausiai tikslių baudų metimų dėka, po pirmųjų dešimties minučių turėjo minimalią persvarą - 20:19.

Antrąjį ketvirtį aštuoniais taškais iš eilės pradėjo „Žalgirio“ ekipa ir po keturių iš eilės M.Browno taškų bei M.Pociaus baudos metimų kauniečiai atitrūko - 28:19. Likus žaisti keturias minutes Travisas Watsonas pataisė komandos draugo metimą ir „Žalgiris“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 32:21. Nors per likusį laiką latviams pavyko šiek tiek priartėti, įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ priekyje - 35:27.

Po didžiosios pertraukos „Ventspils“ kelių sėkmingų atakų dėka sumažino deficitą iki keturių taškų (36:40), tačiau „Žalgiris“ tikslių D.Šalengos bei Povilo Čukino metimų dėka vėl atitolo (44:36). Visgi tolimų metimų dėka latviai vėl priartėjo - 47:53. Susitikimo pabaigose situacija nepasikeitė ir žalgiriečiai išlaikė devynių taškų pranašumą - 60:51.

Lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 9:0 ir kauniečių pranašumas nebekėlė jokių abejonių - 69:51. G.Krapikas ketvirčio viduryje į aikštelę išleido mažiau rungtyniavusiu krepšininkus, todėl svečiams iš Latvijos buvo pavykę priartėti - 65:75. Visgi kauniečiai nesunkiai išlaikė persvarą iki susitikimo pabaigos ir iškovojo pergalę rezultatu 81:69.

„Žalgiris“: D.Šalenga 17, M.Pocius 16, T.Watsonas 12 (8 atk. kam.), M.Brownas 11, T.Klimavičius 7, M.Begičius ir P.Čukinas - po 5, M.Kalnietis ir Š.Vasiliauskas - po 3, P.Butkevičius 2.

„Ventspils“: R.Zakis 17 (8 atk. kam.), D.Bertanis 13, A.Pettway 12, J.Strelniekas 10.