Europos vyrų krepšinio čempionate Graikijos rinktinė, kurią treniruoja Jonas Kazlauskas, po dramatiškos kovos 57:56 (16:13, 15:11, 11:13, 15:19) nugalėjo Slovėnijos krepšininkus ir pasidabino Senojo žemyno bronzos medaliais.

Susitikimą 5 taškais be atsako pradėjo Graikijos rinktinė – 5:0. Slovėnai į tai atsakė dviem iš eilės B.Nachbaro tritaškiais ir išsiveržė į priekį – 6:5. Likus žaisti 4 minutes ir 33 sekundes rezultatas buvo lygus 9:9, tada Slovėnijos ekipa įmetė 4 taškus iš eilės ir šiek tiek atitrūko – 13:9, tačiau Graikijos komanda kėlinuką užbaigė 7 taškais iš eilės ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo priekyje – 16:13.

Tuo J.Kazlauko auklėtinių spurtas nesibaigė. Ketvirtį pradėję 7 taškais iš eilės jie pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą – 23:13. Kėlinukui artėjant į pabaigą Slovėnijos rinktinė sugebėjo priartėti iki 24:29, tačiau per likusį laiką taškus pelnė tik graikai, kurie įpusėjus susitikimui buvo priekyje – 31:24.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Ir toliau iniciatyva ir pranašumas buvo J.Kazlausko ekipos pusėje. Ketvirčio pabaigoje Slovėnijos rinktinei pavyko šiek tiek sumažinti savo deficitą ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą jie atsilikinėjo 5 taškais - 37:42.

Ketvirtąjį ketvirtį sėkmingai pradėjo slovėnai, kurie sumažino savo atsilikimą iki minimumo – 44:45. Likus žaisti 4 minutes E.Lorbekas baudų metimais galėjo išlyginti rezultatą, tačiau šia proga nepasinaudojo. Taiklus vienas metimas iš dviejų – 46:47. S.Schortsanitis pelnė 4 taškus iš eilės ir graikai vėl nutolo – 51:46. Likus žaisti 1 minutę ir 13 sekundžių E.Lorbekas vėl galėjo išlyginti rezultatą, tačiau jo dvitaškis tikslo nepasiekė.

Tuo tarpu Graikijos komanda savo ataką užbaigė A.Fotsio tritaškiu – 54:49. Iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos likus žaisti 9 sekundes J.Lakovičiaus tritaškis vėl sumažino Slovėnijos komandos deficitą iki minimumo– 56:57. Pražanga sustabdytas V.Spanoulis nepateikė pirmosios baudos, o antrąją prametė tyčia. Kamuolį atkovoję slovėnai nespėjo suregzti rezultatyvios atakos – desperatiškas B.Nachbaro metimas iš vidurio aikštelės tikslo nepasiekė.

Graikija: Sofoklis Schortsanitis 23, Ioannis Bourousis 9 (7 atk. kam.), Nikolaos Zisis 6 taškai.

Slovėnija: Jaka Lakovičius 16 (40 min.), Erazemas Lorbekas 12 (9 atk. kam.), Boštjanas Nachbaras bei Urošas Slokaras po 9 taškus.