Milošo Teodosičiaus vedina Serbijos rinktinė reto grožio rungtynėse Europos čempionato pusfinalyje po pratęsimo 96:92 (11:19, 24:26, 21:12, 23:22, 17:13) palaužė Slovėnijos krepšininkus ir sekmadienį turnyro pusfinalyje susitiks su ispanais.

Slovėnų varžovais mače dėl bronzos apdovanojimų bus Jono Kazlausko vadovaujami Graikijos krepšininkai.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo Serbijos rinktinė, kuri po Nenado Krstičiaus metimo iš vidutinio nuotolio sužaidus tris minutes pirmavo 6:2. Abi komandos puikiai rungtyniavo gynyboje, todėl rezultatas augo labai lėtai. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui abi rinktinės kartu buvo įmetusios tik dešimt taškų - 6:4. Po nesėkmingos mačo pradžios atsigavę slovėnai pelnė šešis taškus be atsako ir Domenas Lorbekas baudos metimais pirmą kartą išvedė į priekį Slovėnijos komandą - 8:6.

Nepaisant Dušano Ivkovičiaus paprašytos minutės pertraukėlės Serbijos komandos puolimas visiškai sustojo, o dažniausiai baudų metimais taškus rinkę slovėnai likus žaisti tris minutes jau turėjo devynių taškų persvarą - 15:6. Puikiai į žaidimą įsiliejusio Kosta Perovičiaus baudų metimų dėka serbams pavyko šiek tiek sumažinti deficitą (10:16), tačiau Samo Udrihas pataikė iš toli ir po pirmųjų dešimties minučių slovėnai priekyje - 19:11.

Nors antrojo ketvirčio pradžioje Slovėnijos komanda po Erazemo Lorbeko dvitaškio pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (21:11), K.Perovičius pelnė dar šešis taškus, Nikola Veličkovičius pridėjo du baudų metimus ir Serbijos komandos deficitas gerokai sumažėjo - 19:21. Visgi E.Lorbeko vedini slovėnai sugebėjo atsitiesti ir sužaidus keturias minutes vėl susigrąžino septynių taškų persvarą - 26:19.

Nepaisant visų serbų pastangų, likus žaisti tris minutes Primožas Brezecas dvitaškiu su pražanga dar kartą leido Slovėnijos komandai įgyti dviženklę persvarą - 32:21. Kaip ir pirmajame ketvirtyje, serbai paskutinėmis minutėmis sugebėjo nežymiai priartėti, tačiau įpusėjus susitikimui Slovėnijos rinktinė ir toliau išlaikė pranašumą - 45:35.

Trečiojo ketvirčio pradžioje serbai vėl buvo priartėję (41:48), tačiau Boštjanas Nachbaras pataikė iš toli, Serbijos rinktinės atsarginių žaidėjų suolelis buvo nubaustas technine pražanga, Jaka Lakovičius tiksliai realizavo vieną baudos metimą ir Slovėnijos rinktinė vėl įgijo dviženklį pranašumą - 52:41.

Visgi serbai ir dar kartą sugebėjo atsitiesti. Milenko Tepičius pataikė dvitaškį su pražanga, N.Veličkovičius pridėjo tritaškį ir Jure Zdovcas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes dvižnekle neseniai buvusi slovėnų persvara ištirpo iki penkių taškų - 52:47. Pasinaudoję gausybe Slovėnijos rinktinės krepšininkų pražangų, serbai baudų metimais sugebėjo dar labiau aptirpdyti slovėnų pranašumą, kuris po trijų kėlinių jau siekė vos vieną tašką - 57:56.

Lemiamą ketvirtį tolimu metimu pradėjo Milošas Teodosičius, kuris po labai ilgos pertraukos vėl išvedė į priekį Serbijos rinktinę - 59:57. Sužaidus keturias minutes D.Lorbekas tolimu metimu buvo sumažinęs slovėnų deficitą iki minimumo, tačiau K.Perovičius čia pat atsakė dvitaškiu su pražanga ir serbai vėl atitolo - 67:63. Nors kėlinio viduryje penktąja pražanga buvo nubaustas Slovėnijos rinktinės lyderis E.Lorbekas, Goranas Jagodnikas netrukus tolimu metimu sugrąžino pranašumą slovėnams - 70:69.

Negana to, D.Lorbekas likus žaisti dvi minutes tolimu metimu leido slovėnams dar labiau atitrūkti - 75:70. Neįtikėtinas G.Jagidniko tritaškis padėjo slovėnams įgyti šešių taškų pranašumą (78:72), tačiau Milošas Teodosičius pataikė keturis baudų metimus iš eilės ir serbų deficitas sumažėjo iki dviejų taškų (76:78), o netrukus gynėjas tritaškiu rezultatą išlygino ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą - 79:79.

Pratęsimą serbai pradėjo spurtu 7:0 ir po Urošo Tripkovičiaus tolimo metimo Serbijos komanda sužaidus dvi minutes gerokai atitrūko - 86:79. Slovėnai į tai atsakė Urošo Slokaro, B.Nachbaro ir S.Udriho baudų metimais ir serbų pranašumas sumažėjo iki dviejų taškų - 86:84.

M.Teodosičius tolimu metimu vėl atitolino serbus (86:84), tačiau likus žaisti 45 sekundes slovėnų deficitas vėl tebuvo minimalus - 88:89. Dar vienas M.Teodosičiaus tritaškis vėl leido serbams atitrūkti (92:88), tačiau J.Lakovičius netrukus grąžino intrigą - 92:91. M.Teodosičius pataikė abi baudas, S.Udrihas pridėjo vieną, o serbų pergalę įtvirtino N.Veličkovičius - 96:92.

Serbija: M.Teodosičius 32 (tritaškiai 6/10, baudos 10/13), K.Perovičius (baudos 10/13) ir N.Krstičius - po 18, M.Tepičius 11N.Veličkovičius 9 (dvitaškiai 1/7, tritaškiai 1/5).

Slovėnija: E.Lorbekas 25 (dvitaškiai 6/10, baudos 10/10, 10 atk. kam.), D.Lorbekas 22 (tritaškiai 4/5, baudos 6/6), B.Nachbaras 18 (baudos 13/16), G.Jagodnikas 8, J.Lakovičius 7 (dvitaškiai 0/3, tritaškiai 1/7).