Europos vyrų krepšinio čempionato ketvirtfinalio rungtynėse Slovėnijos rinktinė 67:65 (18:25, 21:22, 14:3, 14:15) po dramatiškos kovos palaužė Kroatijos krepšininkus bei pirmą kartą šalies istorijoje pateko į pusfinalį.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo kroatai, kurie įpusėjus kėlinukui pirmavo 11:4 ir privertė J.Zdovcą prašyti minutės pertraukėlės. Po jos slovėnams pavyko priartėti iki 11:14, tačiau iki ketvirčio pabaigos Kroatijos rinktinė vėl atitrūko ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo – 25:18.

Antrąjį kėlinuką sėkmingai pradėjo Slovėnijos komanda, kuri J.Lakovičiaus ir E.Lorbeko pastangų dėka priartėjo iki – 25:27. Įpusėjus ketvirčiui B.Nachbaras buvo nubaustas technine pražanga. Tuo pasinaudojusi Kroatijos komanda pelnė 6 taškus iš eilės ir pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą – 38:27. Likus žaisti 14 sekundžių kroatai turėjo pradėti ataką, tačiau M.Popovičius buvo nubaustas technine pražanga. J.Lakovičius sumetė abu baudos metimus, o D.Lorbekas paskutinę ketvirčio sekundę pataikė iš toli ir įpusėjus mačui komandas skyrė 8 taškai – 39:47.

Po ilgosios pertraukos slovėnai toliau buvo ant bangos. Sėkmingos gynybos dėka jie per pirmąsias septynias kėlinuko minutes praleido vos 3 taškus, o patys įmetė 11 ir po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 51:50. Iki ketvirčio pabaigos Kroatijos krepšininkai ir toliau nesugebėjo rasti kelių link varžovų krepšio ir po trisdešimties žaidimo minučių jie jau buvo besivejančių vaidmenyje - 50:53.

Ketvirtajame kėlinuke užvirė tikras nervų mūšis. Kuomet kroatai priartėjo 54:55 U.Slokaras pataikė du iš eilės tritaškius ir leido savo komandai lengviau atsikvėpti 61:56. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei S.Nicevčius sumetė abu baudos metimus – 62:65. Abi ekipos apsikeitė netaikliais tritaškiais. Likus žaisti 32 sekundes kamuolį kontroliavo Slovėnijos rinktinė. Atakos laikui artėjant prie pabaigos B.Nachbaras pataikė iš vidutinio nuotolio - 67:62. Kamuolį per visą aikštelę persivaręs R.Ukičius įmetė iš trijų taškų zonos su lyg finaline susitikimo sirena, kuri paskelbė istorinę slovėnų pergalę - 67:65.

Slovėnija: Erazemas Lorbekas 27 (8 atk. kam.), Boštjanas Nachbaras 12, Jaka Lakovičius 11 taškų.

Kroatija: Roko Leni Ukičius 21, Zoranas Planiničius 11, Sandro Nicevičius 10 taškų.