Europos vyrų krepšinio čempionato ketvirtfinalio rungtynėse Graikijos rinktinė, kurią treniruoja Jonas Kazlauskas, 76:74 (17:14, 12:12, 18:20, 18:19, 11:9) po dramatiškos kovos palaužė Turkijos krepšininkus.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo Turkijos krepšininkai, kurie sužaidus 4 minutes pirmavo 7:2. Graikai greitai atsigavo ir išlygino rezultatą – 7:7. Baigiantis pirmajam O.Onanas pelnė 5 taškus iš eilės ir vėl išvedė turkus į priekį – 14:12, tačiau V.Spanoulis pataikė iš toli, dvitaškį pridėjo I.Bouruousis ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių J.Kazlausko auklėtiniai buvo priekyje – 17:14.

Antrojo ketvirčio pradžioje Graikijos komandai pavyko įgyti 8 taškų pranašumą – 24:16. Per likusį laiką turkai buvo priartėję iki 3 taškų 24:27, tačiau išlyginti arba persverti rezultato nesugebėjo. Įpusėjus mačui graikai vis dar buvo priekyje – 29:26.

Antrąją rungtynių dalį trimis taškais iš eilės pradėjo Turkijos ekipa ir rezultatas tapo lygus – 29:29. O.Savašas pelnė du taškus su pražanga bei po ilgos pertraukos išvedė savo komandą į priekį – 32:31. Vis tik iki ketvirčio pabaigos pabaigos Graikijos rinktinei pavyko persverti rezultatą savo naudai ir po trisdešimties žaidimo minučių turėti minimalų pranašumą – 47:46.

Ketvirtajame kėlinuke sužaidus 2 minutes J.Kazlausko auklėtiniai pirmavo 52:48, tačiau tada turkai surengė spurtą 8:0 ir įgijo rekordinę persvarą – 56:52. Likus žaisti 2 minutes ir 23 sekundes Turkijos rinktinė pirmavo 63:57, tačiau graikai neketino sudėti ginklų anksčiau laiko. V.Spanoulis pataikė baudos metimą, o N.Zisis bei G.Printezis smeigė po tritaškį ir likus žaisti 36 sekundes Graikijos krepšininkai jau buvo priekyje – 64:63. Turkai savo ataką užbaigė klaida. Pražanga sustabdytas N.Zisis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 65:63. Lemiamos atakos metu iniciatyvos ėmėsi E.Arslanas, kuris prasiveržė po krepšiu ir jau aidint finalinei sirenai pataikė dvitaškį taip išplėšdamas pratęsimą - 65:65.

Nors pratęsimą dvitaškiu pradėjo E.Ilyasova, tačiau V.Spanoulis atsakė 5 taškais iš eilės, baudos metimus sumetė A.Fotsis ir Graikų ekipa atitrūko – 72:67.Likus žaisti 1 minutę ir 20 sekundžių V.Spanoulis pataikė fantastišką tritaškį ir 7 metrų – 75:69. E.Ilyasova atsakė tuo pačiu – 72:75. H.Tukoglu priartino savo komanda - 74:75. N.Zisis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų - 76:74. Turkai lemiamai atakai turėjo 9 sekundes. E.Arslano tritaškis, kuris galėjo išplėšti pergalę, skriejo pro šalį.

Graikija: Vasileios Spanoulis 23 (7 rez. perd., 7 kld.), Nikolaos Zisis 14, Ioannis Bourousis ir Antonios Fotsis (13 atk. kam.) po 11 taškų.

Turkija: Omeras Onanas bei Hedo Turkoglu (5/14 metimai "iš žaidimo") po 13, Keremas Tunčeri, Omeras Asikas ir Ersanas Ilyasova (3/12 dvitaškiai) po 9 taškus.