Kauno „Žalgiris“ parklupdė „Ciboną“

Kauno „Žalgirio“ komanda turnyrą Turkijoje baigė gražia pergale. Nors jos neužteko tapti „Stambulo taurės 2009“ nugalėtojais, tačiau paskutiniąją turnyro dieną įveikę kolegas iš Eurolygos Zagrebo „Cibona“ krepšininkus žalgiriečiai galutinėje turnyro įskaitoje liko antri. Kauniečių pergalė užfiksuota rezultatu 83:74 (22:26, 14:11, 23:19, 24:18).

Mačą „Žalgiris“ pradėjo tokiu startiniu penketu: Žygimantas Janavičius, Marcusas Brownas, Dainius Šalenga, Travisas Watsonas, Mirza Begičius.

Pirmosioms rungtynių minutėms netrūko rezultatyvumo. Į „Cibona“ taiklių tritaškių kaskadą dviem metimais iš vidutinio nuotolio atsakė M.Brownas, o D.Šalenga pridėjo 6 taškus (12:8). Nors Marcusas pataikė ir tritaškį (15:11) bei šiuo pavyzdžiu pasekė jį pakeitęs Adas Juškevičius (18:17), tačiau Zagrebo krepšininkai iš toli net per iškeltas rankas buvo taiklesni – įmetę šeštąjį tritaškį jie pirmavo 20:18, o pirmąjį kėlinį laimėjo 26:22.

Antrasis ketvirtis savo rezultatyvumu buvo pirmojo priešingybė. Tam įtakos, visų pirma, turėjo puiki žalgiriečių gynyba. Gerai ginamaisiais besikeitę mūsiškiai varžovams per 6 minutes buvo leidę įmesti tik 2 taškus. Tiesa, patiems vėl išsiveržti į priekį pavyko negreitai – tik įmetus D.Šalengai ir Tadui Klimavičiui (30:28). Per paskutines kelias atakas kroatai pradėjo agresyviau žaisti vienas prieš vieną, tačiau T.Watsonui ir T.Klimavičiui pelnius po dvitaškį iš po krepšio, „Cibona persvara įpusėjus rungtynėms buvo minimali – 37:36.

Porą minučių po didžiosios pertraukos pirmaujanti komanda keisdavosi po kiekvieno taiklaus metimo. Kovingai žaidžiant Ž.Janavičiui ir M.Brownui žalgiriečiai pirmieji spustelėjo į priekį – 49:44. Žygio tolimas šūvis baigiantis atakos laikui Kauno ekipai buvo suteikęs 7 taškų pranašumą (54:47), tačiau „Cibona“ gretose aukštaūgis Daliboras Bagaričius porą kartų dėjimais baigė antpuolius ir tik Martyno Pociaus tritaškis su sirena leido „Žalgiriui“ išsaugoti 3 taškų persvarą – 59:56.

Paskutiniojo kėlinio pradžioje M.Pocius pratęsė savo sėkmingą pasirodymą pelnydamas 2 taškus su pražanga bei nulėkdamas į greitą puolimą ir atlikdamas perdavimą A.Juškevičiui. Šis vėliau įmetė ir tritaškį, M.Pocius įkalė triuškinantį dėjimą „ore“, o M.Browno tolimas šūvis „kiaurai“ praskrodė tinklelį – 74:62. „Cibona“ bandė kabintis ir po Vedrano Vukusičiaus tritaškio skirtumą nukirpo pusiau (70:76), tačiau visi aikštėje buvę žalgiriečiai buvo ryžtingai nusiteikę ir kiekvieno pastangomis sugebėjo solidžiai užbaigti rungtynes – 83:74.

„Žalgiris“:
M.Brownas 19, D.Šalenga 17, M.Pocius 10, Ž.Janavičius 9 (6 rez. perd.), A.Juškevičius 8, T.Klimavičius 8, T.Watsonas 6, M.Begičius 2 (4 blk.), P.Čukinas 2, Š.Vasiliauskas 2.

„Cibona“:
J.Gordonas 17 (6 atk. kam.), V.Vukusičius 14, A.Gravesas 11.

Turnyrą laimėjo Stambulo „Galatasaray“ klubas, paskutiniąją varžybų dieną įveikęs „Erdemir“ krepšininkus 93:81. Pastarieji liko treti, o „Cibona“ turėjo tenkintis ketvirtąja vieta.