Viskas baigta: Lietuva – Ispanija 70:84

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės viltys nuveikti ką nors šiame Europos čempionate žlugo. Šiandien lietuviai vėl be argumentų 70:84 (24:15, 8:25, 11:24, 27:20) pralaimėjo Ispanijai.

Pirmas kėlinys – lyg iš natų

Nors ispanai rungtynes pradėjo Rudy Fernandezo ir Juano Carloso Navarro dvitaškiais, lietuviai atsakė septyniais taškai ir po Kšyštofo Lavrinovičiaus tritaškio išsiveržė į priekį - 7:6. Sužaidus tris minutes Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis dvitaškiais dar šiek tiek padidino lietuvių pranašumą - 12:9. Į vieną Pau Gasolio metimą penkiais taškais atsakė M.Kalnietis, o lietuvių pranašumas pasiekė septynis taškus - 17:10.

Negana to, dvitaškį netrukus pridėjo Artūras Jomantas, taip priversdamas ispanus prašyti minutės pertraukėlės, nes lietuvių persvara dar labiau išaugo - 19:10. Nors ketvirčio pabaigoje Marco Gasolio metimų dėka ispanams pavyko priartėti, Robertas Javtokas atsakė keturiais taškais ir po pirmųjų dešimties minučių Lietuva priekyje - 24:15.

Antras kėlinys – tikras košmaras: atkarpa net 0:23

Antrąjį kėlinį jau ispanai pradėjo spurtu 9:0 ir po R.Fernandezo tritaškio bei keturių P.Gasolio taškų ir Felipės Reyeso metimo iš po krepšinio rezultatas tapo lygus - 24:24. Negana to, R.Fernandezas ir J.C.Navarro sužaidus tris minutes jau ispanams leido įgyti penkių taškų persvarą - 29:24.

Lietuviams ir toliau besiblaškant aikštelėje, ispanai atkarpą padidino iki 23:0, o pranašumą iki dviženklio - 38:24. Pirmuosius Lietuvos taškus tolimu metimu likus žaisti tris minutes pelnė Linas Kleiza, tačiau ispanai netrukus vėl susigrąžino trylikos taškų persvarą - 40:27. Paskutinėmis ketvirčio minutėmis lietuvių puolimas šiek tiek atsigavo, tačiau deficitą pavyko sumažinti tik iki aštuonių taškų - 32:40.

Trečias kėlinys: deficitas pasiekė 20 taškų

Net ir likę be puikiai rungtynes pradėjusio įžaidėjo, lietuviai trečiojo kėlinio pradžioje sugebėjo sumažinti deficitą iki penkių taškų - 37:42. Visgi ispanai netrukus vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (47:37), o Ramūnas Butautas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Nepaisant pasitarimo, praraja tarp komandų vis didėjo. Po Jorge Garbajosos tolimo metimo ispanų persvara šoktelėjo iki penkiolikos taškų - 54:39.

Antroji R.Butauto minutės pertraukėlė taip pat nedavė jokios naudos. Puolime lietuviai ir toliau žaidė chaotiškai, o gynyboje nesusitvarkė nei su ispanų gynėjais, nei su priekinės linijos krepšininkais. Likus žaisti pusantros minutės lietuvių deficitas jau buvo triuškinantis (42:62), o ketvirčio pabaigoje dar labiau išaugo - 43:64

Ketvirtas kėlinys tik formalumas

Paskutinio ketvirčio pradžioje Ispanijos rinktinės persvara dar labiau padidėjo (69:45), tačiau tikslūs Tomo Delininkaičio, Darjušo Lavrinovičiaus ir Artūro Jomanto metimai leido lietuviams laimėti atkarpą 8:0 ir bent truputį priartėti - 53:69. Tiesa, vos po minutės deficitas vėl tapo dvidešimt taškų - 53:73. Rungtynių pabaigoje ispanai atrėmė visus lietuvių bandymus atkurti intrigą ir palaidojo mūsiškių viltis patekti į čempionato ketvirtfinalį - 70:84.

Tokiu būdu lietuviai ne tik nepateko tarp aštuonių stipriausių čempionato komandų, bet ir prarado galimybę gauti tiesioginį kelialapį į kitais metais Turkijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.

Mūsų šalies komandai Marijonas Petravičius pelnė 13 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, Artūras Jomantas surinko 11 taškų, Robertas Javtokas pridėjo 10 taškų.

Ispanijos ekipoje Pau Gasolis (8 atk. kam.) pelnė 19 taškų, Juanas Carlosas Navarro - 13, Rudy Fernandezas - 11, Jorge Garbajosa - 10.