Europos vyrų krepšinio čempionato C grupės rungtynėse Ispanijos rinktinė 90:84 po pratęsimo nugalėjo Slovėnijos krepšininkus.

Abi komandos pirmąjį etapą užbaigė savo sąskaitose turėdamos po dvi pergalės bei po vieną nesėkmę.

Pirmajame kėlinuke rungtynes vyko taškas į tašką, o po pirmųjų dešimties žaidimo minučių priekyje buvo slovėnai - 20:18.

Antrojo ketvirčio antroje pusėje iniciatyvą į savo rankas perėmė ispanai, kurie įpusėjus mačui turėjo 8 taškų persvarą - 43:35.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Ir toliau užtikrintai priekyje buvo Ispanijos komanda, kuri likus žaisti 2 minutes, pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą - 57:47. Tokį jį išlaikė ir iki kėlinuko pabaigos - 62:49.

Ketvirtajame ketvirtyje sužaidus 2 minutes pasaulio čempionai užtikrintai pirmavo 64:51, tačiau Slovėnijos krepšininkai ginklų anksčiau laiko sudėti neketino. Laimėję 3 minučių atkarpą 12:0 jie sumažino deficitą iki minimumo - 63:64. J.C.Navarro 8 iš eilės taiklių baudos metimų dėka ispanai išliko priekyje - 72:68.

Likus žaisti 12 sekundžių G.Dragičius realizavo abu baudos metimus - 74:75. R.Fernandezas atsakė tuo pačiu - 77:74. Kitoje atakoje G.Dragičiui sudrebėjo ranka - taikli viena bauda iš dviejų - 75:77. Likus žaisti 1,5 sekundės G.Dragičius pataikė pirmą baudos metimą, o antrąjį tyčia prametė. Kamuolį atkovojęs E.Lorbekas pataikė sudėtingą dvitaškį ir išplėšė pratęsimą - 78:78.

Nuo pat pratęsimo pradžios padėtį kontroliavo Ispanijos ekipa. Jai pirmaujant 87:82 G.Jagodnikas buvo nubaustas nesportine pražanga puolime. Tuo pasinaudoję ispanai galutinai atitrūko bei pergalės iš savo rankų nebepaleido.

Nugalėtojams Juanas Carlosas Navarro pelnė 21 tašką (11/12 baudos metimai), Rudy Fernandezas - 19, Felipe Reyesas - 17 (8 atk. kam.), Pau Gasolis - 13 (9 atk. kam.), Ricky Rubio - 9 taškai.

Pralaimėjusiems Goranas Dragičius įmetė 19 taškų, Jaka Lakovičius - 15, Boštjanas Nachbaras - 14, Primožas Brezecas pridėjo 12 taškų.