„La Vuelta a España“: kalnai iškėlė naują lyderį (papildyta)

Sekmadienį vykusiame „La Vuelta a España“ pirmajame kalnų etape (8 etapas) lyderiu tapo australas – Cadelis Evansas („Silence -Lotto“), nuo kurio mūsiskis, I. Konovalovas, atsilieka 45 min. 4 sek. (173 vieta iš 189).

Etapą laimėjo italas

8 etape „Alzira – Alto de Aitana“ buvo 7 įkalnės, kurių atakose (ypač keturiuose paskutiniuose km) dar kartą persistumdė lyderių rikiuotė.

Etapą laimėjo italas Damiano Cunego iš „Lampre“, 204,7 km distanciją įveikęs per 6 val. 4 min. 54 sek. Sekantys po jo finišavo D. Moncoutié (+33 sek.), R. Gesinkas (+36 sek.) ir C. Evanso, A. Valverde's bei S. Sanchezo trijulė (+44 sek.).

Iškrito Andy's Schleckas

88-ame km iš distancijos pasitraukė vienas iš didžiausių „Vueltos“ favoritų – Andy's Schleckas iš Liuksemburgo, atstovaujantis danų komandai – „Saxo Bank“.

Prancūzas J. Vincent iš „Bbox“, kuris užvakar dukart pargriuvo atskiro starto lenktynėse (7 etapas), dėl patirtų traumų taip pat nesugebėjo užbaigti 8 etapo, pasitraukęs prasidėjus trečiai lenktynių valandai. O pasibaigus lenktynėms, buvo pranešta, kad iš „Vueltos“ pasitraukė dar vienas „Bbox“ narys – G. Bernaudeau.

Lyderiu tapo australas

Bendrosios įskaitos 10-tuke, po 8 etapo, australas C. Evansas pirmauja prieš ispanus A. Valverde (+2 sek.) ir S. Sánchezą (+8 sek.), išstūmęs šveicarą F. Cancellarą, kuris po triumfo atskiro starto lenktynėse Valencijoje (7 etapas), buvo susigrąžinęs lyderio pozicijas.

1. Cadelis Evansas (AUS/Silence-Lotto) 31 val. 5 min. 2 sek.

2. Alejandro Valverde (ESP/Caisse d’Epargne)            +2 sek.

3. Samuelis Sánchezas (ESP/Euskaltel-Euskadi)    +8 sek.

4. Tomas Danielsonas (USA/Garmin-Slipstream)   +13 sek.

5. Robertas Gesinkas (NED/Rabobank)                +29 sek.

6. Ivanas Basso (ITA/Liquigas)                             +46 sek.

7. Damiano Cunego (ITA/Lampre)                       +1 min. 26 sek.

8. Haimar Zubeldia (ESP/Astana)                         +1 min. 37 sek.

9. Ezequielis Mosquera (ESP/Xacobeo)                +1 min. 46 sek.

10. Juanas José Cobo (ESP/Fugi-Servetto)          +2 min. 3 sek.

Kalnų įskaitoje naujuoju lyderiu tapo prancūzas Davidas Moncoutié („Cofidis“), surinkęs 60 taškų. Po jo seka du olandai – Pieteris Weeningas„Rabobank“ (48 taškai) ir Johnny's Hoogerlandas„Vacansoleil“ (31 taškas). 4 vietą užima etapo laimėtojas D. Cunego iš „Lampre“ (30 taškų).

Taškų įskaitoje vis dar pirmauja André Greipelis (nuo 4 etapo), atstovaujantis komandai „Columbia“.

Komandinėje įskaitoje pirma nebe „Liquigas“, ir „Garmin-Slipstream“, bet „Caisse d'Epargne“, „Astana“ ir „Silence-Lotto“.

*

Šiandien Ispanijoje vyks antrasis kalnų etapas „Alcoy – Xorret del Catí“ (9 etapas), kurio ilgis – 188,8 km. Lenktynių finalas – Madride, rugsėjo 20 d.