Lietuviai iškovojo sunkią pergalę prieš Rusijos rinktinę

Priešpaskutinėse draugiškose Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynėse Panevėžyje mūsiškiai po atkaklios kovos 66:61 (16:18, 21:11, 15:23, 14:9) palaužė Rusijos nacionalinę komandą.

Lietuviams šiame susitikime dėl treniruotės metu patirtos traumos negalėjo padėti Marijonas Petravičius.

Nors rungtynes taikliu tolimu metimu pradėjo panevėžietis Mindaugas Lukauskis, rusai atsakė penkiais taškais iš eilės - 5:3. Svečiai ir toliau užtikrintai žaidė puolime bei išlaikė trapią persvarą - 11:7. Lino Kleizos ir Roberto Javtoko pastangomis lietuviams įpusėjus kėliniui pavyko išlyginti rezultatą (11:11), bet pasinaudoję Lietuvos krepšininkų klaidomis varžovai vėl nutolo - 15:11. Lietuvos rinktinė sugebėjo pasivyti rusus bei persverti rezultatą (16:15), tačiau aidint pirmojo kėlinio sirenai priešininkai pataikė tritaškį ir pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 18:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje lietuviams pavyko perimti iniciatyvą bei išsiveržti į priekį - 26:22. Lietuvos krepšininkai tęsė sėkmingą savo žaidimą ir skirtumą padidino iki aštuonių taškų - 33:25. Lietuvos rinktinei pavyko išsaugoti pranašumą ir prieš ilgąją pertrauką mūsiškiai pirmavo aštuoniais taškais - 37:29.

Trečiąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo rusai, sumažinę atsilikimą iki keturių taškų - 35:39. Vitalijus Fridzonas pelnė 6 taškus iš eilės, Sergejus Bykovas pridėjo dar keturis, ir svečiai po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį - 45:42. Klaidų skaičius nemažėjo, o V.Fridzono siautėjimas leido priešininkams išlaikyti pranašumą - 52:48. Sėkmingo brolių Lavrinovičių žaidimo dėka, prieš lemiamą susitikimo dalį rezultatas buvo lygus - 52:52.

Lavrinovičiai ir toliau žaidė nesulaikomai, o mūsiškiai ketvirtojo kėlinio pradžioje įgijo septynių taškų persvarą - 59:52. Vis dėlto Rusijos rinktinė nenuleido rankų ir ėmė alsuoti lietuviams į nugarą - 57:60. Linas Kleiza įsmeigė tritaškį (63:57), o Lietuvos krepšininkai turėjo progą dar labiau padidinti skirtumą, tačiau to padaryti neleido klaidos - 64:59. Likus žaisti apie minutę rusai realizavo abi baudas ir sušvelnino atsilikimą iki trijų taškų - 61:64. Robertas Javtokas šaltakraujiškai sumetė abi baudas (66:61), mūsiškiai apsigynė nuo paskutinių varžovų atakų bei šventė pergalę - 66:61.

Lietuva: D.Lavrinovičius 15, K.Lavrinovičius 13 (7 atk. kam., 6 kl.), R.Javtokas 11, L.Kleiza (10 atk. kam.) ir M.Kalnietis po 6, T.Delininkaitis ir S.Jasaitis po 5, M.Lukauskis 3, J.Mačiulis 2.

Rusija: S.Bykovas 17, V.Fridzonas 14, S.Monia 10 (6 rez. perd.), T.Mozgovas 9.

Atėnuose (Graikija) vykusiame Akropolio taurės turnyre lietuviai nugalėjo rusus 78:61.

Lietuvos rinktinė jau sužaidė devynerias draugiškas rungtynes, iš kurių laimėjo penkerias.