Naujajam sezonui besirengiantis Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas draugiškose rungtynėse Klaipėdoje šeštadienį 71:67 (24:19, 20:15, 17:12, 10:21) įveikė Kijevo „Budivelnik“ (Ukraina) komandą, kurią treniruoja buvęs „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Rimantas Grigas, skelbiama Kauno klubo interneto svetainėje.

Nugalėtojams Martynas Pocius (7 atkovoti kamuoliai) pelnė 14 taškų, Artūras Milaknis - 13, Tadas Klimavičius - 10, Povilas Butkevičius - 9, Povilas Čukinas - 7, Simas Sanderis Venė (Siim-Sander Vene) ir Adas Juškevičius - po 5, Šarūnas Vasiliauskas - 4, Mirza Begičius - 2, Vytenis Čižauskas - 2.

„Budivelnik“ ekipoje Chalidas el-Aminas (Khalid El-Amin) surinko 17 taškų, Andrejus Malyšas - 13.

Žalgiriečiai buvo priekyje nuo pat mačo pradžios. Sužaidus 4 min., aikštelėje pasirodęs „Žalgirio“ naujokas P. Čukinas dvitaškiu padidino skirtumą iki penkių taškų 13:8, o netrukus aikštės šeimininkai jau turėjo devynių taškų pranašumą 20:11. Iki pirmojo kėlinio pabaigos Ukrainos komanda sumažino atsilikimą iki penkių taškų 19:24.

Antrąjį ketvirtį keturiais taškais iš eilės pradėjo M. Pocius, po dvitaškį pataikė A. Juškevičius, M. Begičius, A. Milaknis ir T. Klimavičius (36:27), tačiau „Budivelnik“ sugebėjo sumažinti skirtumą iki trijų taškų 33:36. Po minutės pertraukėlės žalgiriečiai vėl ėmė tolti ir prieš ilgąją pertrauką įgijo dviženklę persvarą 44:34.

Antrojoje rungtynių pusėje ukrainiečiai ėmė rungtyniauti agresyviau ir „aptirpdė“ skirtumą iki dviejų taškų 43:45. Įpusėjus trečiajam kėliniui, „Žalgiris“ spurtavo 12:1 ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 61:46.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, rungtynes apkartino A. Milaknio čiurnos trauma. Pasinaudodami šia kauniečių netektimi, „Budivelnik“ krepšininkai pelnė net 12 taškų be atsako ir priartėjo prie aikštės šeimininkų 58:61. „Žalgirio“ taškų badą nutraukė M. Pocius bei porą dvitaškių įmetęs P. Čukinas. Likus žaisti minutę, Kauno ekipa pirmavo dviem taškais 67:65. Lemiamomis akimirkomis žalgiriečiai buvo stabdomi pražangomis. Š. Vasiliausko ir M. Pociaus rankos nedrebėjo ir Kauno komanda iškovojo pergalę.

Rugsėjo 2-3 dienomis Kauno ekipa draugiškas rungtynes žais su Lenkijos čempionais Tomo Pačėso treniruojamais Gdynės „Asseco Prokom“ krepšininkais ir Dnepropetrovsko „Dnepro“ (Ukraina) ekipa.