Lietuviai neatsilaikė prieš Serbijos rinktinę

Šiandien Lietuvos rinktinė Akropolio taurės turnyre Graikijoje išmėgino savo jėgas su Serbijos krepšininkais. Deja, susitikimą rezultatu 78:70 (19:13, 19:18, 21:23, 19:16) laimėjo beveik viso jo metu pirmavę mūsiškių varžovai.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis lietuviai apmaudžiai klydo, tačiau serbai tuo pasinaudoti nesugebėjo - 6:6. Puikiai rungtyniavusio Lino Kleizos dėka mūsiškiai išsiveržė į priekį – 9:8. Vis dėlto varžovai netrukus persvėrė rezultatą bei susikrovė šešių taškų pranašumą – 17:11. Ketvirčio pabaigoje Serbijos rinktinei pavyko išsaugoti turėtą persvarą bei kėlinį laimėti rezultatu 19:13.

Pirmoji antrojo kėlinio pusė klostėsi permainingai. Lietuviai kvėpavo priešininkams į nugarą (17:19), tačiau pastarieji vis nutoldavo (17:23). Netrukus mūsiškiai dar sykį grėsmingai priartėjo (25:26), bet serbai pasinaudojo Kšyštofui Lavrinovičiui skirta nesportine pražanga ir įgijo dviženklę persvarą – 35:25.

Beveik po penkių minučių pertraukos Marijonui Petravičiui pavyko nutraukti lietuvių taškų badą – 27:35. Būtent Milano „Armani Jeans“ vidurio puolėjo pastangomis Lietuvos rinktinė sugebėjo sumažinti skirtumą iki penkių taškų - 31:36. Vis dėlto prieš ilgąją pertrauką serbai pirmavo septyniais taškais – 38:31.

Po pertraukos Serbijos krepšininkai buvo įgiję ir dešimties taškų pranašumą (45:35), tačiau lietuviai žaibiškai jį sumažino iki trijų taškų – 42:45. Mūsiškių spurtą sustabdė Linui Kleizai skirta nesportinė pražanga, kuria varžovai pasinaudojo maksimaliai – 49:42. Tačiau tai nesumažino Lietuvos rinktinės ryžto ir Ramūno Butauto auklėtiniai dar kartą labai grėsmingai priartėjo – 47:49.

M. Petravičius baudų metimais po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą – 52:51. Kėlinio pabaigoje lietuviai ėmė klimpti varžovų gynyboje, o pastarieji sėkmingai realizavo baudų metimus bei prieš lemiamą susitikimo dalį buvo priekyje – 59:54.

Priminsime, kad draugišką turnyrą abi komandos pradėjo skirtingai. Mūsiškiai 78:61 nugalėjo Rusijos ekipą, o serbai po atkaklios kovos 65:66 nusileido Jono Kazlausko vadovaujamai Graikijos rinktinei.

Ketvirtąjį kėlinuką varžovai pradėjo užtikrintai ir po lengvų Milenko Tepičiaus taškų iš po krepšio susikrovė devynių taškų pranašumą – 63:54. Nuo atsarginių žaidėjų suolo pakilęs Jonas Mačiulis į žaidimą įnešė energijos bei pelnęs keturis taškus iš eilės sumažino deficitą iki 58:63.

Estafetę iš komandos draugo perėmė L. Kleiza, tačiau serbai mūsiškių neprisileido – 63:69. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti apie pusantros minutės Serbijos rinktinė turėjo apčiuopiamą persvarą – 74:67. M. Petravičius pelnė du taškus su pražanga bei vėl sugrąžino intrigą – 70:74, tačiau ypač svarbios atakos metu mūsiškiams pritrūko tikslumo, o sėkmingai baudas realizavę varžovai šventė pergalę rezultatu 78:70.

Lietuva: L.Kleiza 19, M.Petravičius 17 (6 atk. kam.), R.Javtokas 11 (8 atk. kam.), S.Jasaitis ir M.Kalnietis po 6, J.Mačiulis 4, M.Lukauskis, T.Delininkaitis ir K.Lavrinovičius po 2, A.Jomantas 1.

Serbija: N.Veličkovičius 14, U.Tripkovičius 13, B.Popovičius 12 (10/12 baud.), N.Krstičius 11.