„Žalgiris“ startavo sunkia pergale prieš „Azovmaš“ ekipą

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Klaipėdoje sužaidė pirmąsias šio sezono draugiškas rungtynes. Žalgiriečiai nugalėjo Mariupolio „Azovmaš“ krepšininkus rezultatu 85:81 (19:18, 23:23, 21:15, 22:25).

Rungtynes „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo tokiu startiniu penketu: Žygimantas Janavičius, Martynas Pocius, Dainius Šalenga, Tadas Klimavičius ir Travisas Watsonas.

Pirmąsias dvi atakas taikliais tritaškiais užbaigė „Azovmaš“ gretose rungtyniaujantis buvęs žalgirietis Simonas Serapinas, išvedęs savo ekipą į priekį 6:0. Netrukus D.Šalenga ir T.Watsonas persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai – 7:6. Ukrainiečiai vėl atsakė sėkmingesne atkarpa, bet 5 taškus pelnęs Artūras Milaknis po pirmojo kėlinio suteikė kauniečiams minimalią persvarą – 19:18.

Antrajame kėlinyje kiek dažniau priekyje buvo Mariupolio krepšininkai (31:27, 37:35), tačiau M.Pociaus ir T.Klimavičiaus tritaškiai neleido varžovams pernelyg atitrūkti. Dar vienas tolimas šūvis, kurį su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena pataikė Šarūnas Vasiliauskas, grąžino „Žalgiriui“ vieno taško pranašumą – 42:41.

Kelias minutes po didžiosios pertraukos žaidimas ir toliau vyko taškas į tašką (50:50, 52:52), kol galiausiai iniciatyvą į savo rankas perėmė kauniečiai. Atitrūkti „Žalgiriui“ padėjo įspūdingi D.Šalengos ir T.Klimavičius dėjimai, iš vidutinio nuotolio pataikė T.Watsonas, po dvitaškį pelnė ir Š.Vasiliauskas su Povilu Butkevičiumi. „Žalgiryje“ spėjo debiutuoti ir Mirza Begičius, sužaidęs kelias minutes. Trečiąjį kėlinį žalgiriečiai baigė pirmaudami 63:56.

Ketvirtajame kėlinyje „Azovmaš“ krepšininkai neleido Kauno ekipai didinti skirtumo. Į T.Klimavičiaus tolimą metimą ir dvitaškį, dviem tritaškiais atsakė S.Serapinas, priartinęs ukrainiečius iki 2 taškų (69:71). Nors Mariupolio komanda bandė kabintis, tačiau jų viltis nutraukė įsižaidęs D.Šalenga, kuris pataikė du metimus iš trijų taškų zonos bei užbaigė mačą dvitaškiu iš po krepšiu – 85:81.

„Žalgiris“: T.Klimavičius 17 (10 atk. kam., 25 naud. bal.), T.Watsonas 17 (9 atk. kam., 22 naud. bal.), D.Šalenga 16 (17 naud. bal.), A.Milaknis 8 (2/4 trit.), Š.Vasiliauskas 7, M.Pocius 7, Ž.Janavičius 4, P.Butkevičius 4, V.Lipkevičius 3, M.Begičius 2, A.Juškevičius 0, S.Vene 0.

„Azovmaš“: S.Serapinas 27, H.Rizvičius 23.