Vokietijos sostinėje Berlyne vykstančio 12-ojo pasaulio lengvosios atletikos čempionato moterų 20 km sportinio ėjimo varžybose sekmadienį puikiai pasirodė Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič. 34-erių metų lietuvė distanciją įveikė per 1 val. 31 min. 23 sek. (geriausias sezono rezultatas) ir užėmė aštuntąją vietą.

Tai aukščiausia Lietuvos ėjikių užimta vieta planetos pirmenybėse - iki šiol geriausias pasiekimas buvo 2005 metais Helsinkyje K. Saltanovič užimta 12-oji pozicija.

Įveikus 5 km, K. Saltanovič buvo 14-a, 10 km - 16-a, o 15 km - dešimta.

Pasaulio čempionate debiutavusi 24-erių metų Brigita Virbalytė 20 km nužingsniavo per 1 val. 36 min. 28 sek. ir užėmė 24-ąją vietą.

Pasaulio čempionės titulą apgynė 24-erių metų rusė Olga Kaniskina. Pekino olimpinių žaidynių čempionė distanciją įveikė per 1 val. 28 min. 9 sek. ir antrąją vietą užėmusią airę Oliv Lonein (Olive Loughnane) pralenkė 49 sek. Trečia finišavo kinė Hong Liu. Ji nuo nugalėtojos atsiliko 1 min. 1 sek.

Iš 48 startavusių sportininkių keturios nefinišavo, o dar septynios buvo diskvalifikuotos.