Dviem pralaimėjimais Europos jaunučių (iki 16 metų) krepšinio čempionatą pradėjusi Lietuvos rinktinė įsibėgėjo tada, kai to labiausiai reikėjo. Lietuviai Kauno sporto halėje šeštadienį vykusioje pusfinalio dvikovoje 70:63 (15:18, 22:17, 18:16, 15:12) įveikė Lenkijos bendraamžius ir sekmadienį kovos dėl senojo žemyno čempionų titulo.

Lenkai nuo pat pirmųjų susitikimo minučių ėmė dominuoti aikštelėje ir sužaidus tris minutes po Piotro Niedzwiedzkio penkių taškų iš eilės iš karto atitrūko - 9:2. Lietuviai į tai atsakė Roko Narkevičiaus tolimu metimu (5:9), tačiau svečiai ir vėl nutolo - 13:5. Likus žaisti minutę iki pirmojo kėlinio pabaigos Martynas Paliukėnas pelnė penkis taškus iš eilės ir sumažino lietuvių deficitą iki trijų taškų (12:15). Ketvirčio pabaigoje abi komandos pasikeitė tiksliais tolimais metimais ir po pirmųjų dešimties minučių Lenkija priekyje - 18:15.

Nors lietuviai antrojo ketvirčio pradžioje buvo sumažinę deficitą iki minimumo (19:20), pasinaudoję lietuvių klaidomis gynyboje lenkai atsakė dviem tolimais metimais ir vėl atitrūko - 26:19. Nors trečiąją pražangą netrukus užsidirbo šiose rungtynėse Lietuvos ekipos lyderiu buvęs M.Paliukėnas, lietuviai dar kartą priartėjo iki minimumo (27:28), o po Manto Mockevičiaus tolimo metimo pirmą kartą išsiveržė į priekį - 30:28. Po dar vieno M.Mockevičiaus tolimo metimo aikštės šeimininkai buvo įgiję šešių taškų pranašumą (35:29), lenkai vėl sugebėjo atsitiesti ir priartėjo - 37:35.

Trečiąjį ketvirtį lietuviai pradėjo keturių minučių atkarpa 9:1 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 46:36. Lietuviams ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti aukštus Lenkijos priekinės linijos žaidėjus. Lietuviams pradėjus taikyti aikštės gynybą svečiai ir vėl priartėjo (46:50), o netrukus iš turėtos dviženklės Lietuvos rinktinės persvaros liko vienas taškas - 52:51. Ketvirtį tolimu metimu baigė M.Paliukėnas ir po trijų kėlinių Lietuva priekyje - 55:51.

Lemiamą ketvirtį atkarpa 5:0 pradėjo svečiai iš Lenkijos, kurie po labai ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį - 56:55. Paulius Semaška įpusėjus ketvirčiui pataikė iš trijų taškų zonos ir aikštės šeimininkai vėl įgijo penkių taškų persvarą - 63:58. negana to, likus žaisti tris minutes M.Paliukėnas dar kartą pelnė tris taškus ir įspūdingai sporto halėje susirinkusių žiūrovų palaikomi lietuviai susigrąžino dviženklį pranašumą - 68:58. Kai salėje susirinkę žiūrovai jau ėmė švęsti pergalę, lenkai pelnė penkis taškus be atsako ir grąžino intrigą (68:63). Visgi lietuviai tiksliau realizavo baudų metimus ir iškovojo pergalę rezultatu 70:63.

Lietuva: M.Mockevičius 17, M.Paliukėnas 16, P.Semaška 13, T.Lekūnas 9 (9 atk. kam.), R.Narkevičius 7, S.Kymantas ir T.Jogėla - po 4.

Lenkija: M.Michalakas 16, P.Niedzwiedzkis 14 (8 atk. kam.), P.Kamowskis 11 (7 atk. kam.), M.Ponitka 9 (10 atk. kam.).