Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė antrosiose draugiškose rungtynėse penktadienį Rygoje 79:81 (25:23, 20:17, 19:17, 15:24) nusileido Latvijos ekipai, kurią treniruoja Kęstutis Kemzūra.

Rungtynių pradžioje kova vyko taškas į tašką ir, sužaidus šiek tiek daugiau nei 2 min., rezultatas buvo lygus 7:7, tada lietuviai laimėjo atkarpą 8:2 ir, įpusėjus pirmajam ketvirčiui, įgijo šešių taškų pranašumą 15:9. Latviai atsakė spurtu 7:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai 16:15. Likus 14 sek., aikštės šeimininkai pirmavo 23:22, bet paskutinę ketvirčio sekundę tritaškį pataikė Jonas Mačiulis.

Antrąjį kėlinį latviai pradėjo pelnydami penkis „sausus“ taškus (28:25), bet po penkių iš eilės J. Mačiulio taškų, įpusėjus ketvirčiui, mūsiškiai vėl šiek tiek nutolo 34:29. Latvijos rinktinė sumažino skirtumą iki minimumo 33:34, bet keturis taškus iš eilės pelnęs Linas Kleiza sugrąžino lietuviams penkių taškų pranašumą 38:33. Likus 37 sek. iki ilgosios pertraukos, komandas skyrė du taškai 42:40, bet tolimą metimą pataikė Artūras Jomantas ir po pirmosios rungtynių pusės mūsų šalies komanda pirmavo 45:40.

Po pertraukos lietuviai ėmė tolti nuo varžovų ir, įpusėjus trečiajam kėliniui, po Roberto Javtoko tritaškio ir Darjušo Lavrinovičiaus dviejų taškų skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis 59:48, o po Mindaugo Lukauskio tritaškio Lietuvos rinktinė įgijo 12 taškų pranašumą 62:50. Iki ketvirčio pabaigos latviai sumažino atsilikimą iki septynių taškų 57:64.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 5 min. 40 sek., mūsų šalies krepšininkai dar turėjo septynių taškų persvarą 73:66, bet Kasparo Kambalos vedami latviai laimėjo atkarpą 12:2 ir, prasidėjus paskutinei kėlinio minutei, pirmavo 78:75. Likus keliolikai sekundžių iki finalo sirenos, teisėjai užfiksavo lietuvių pražangą ir neįskaitė tuo pat metu Mindaugo Lukauskio pataikyto tritaškio, kuris galėjo išlyginti rezultatą. L. Kleiza prasižengė ir aikštės šeimininkai pataikė abi „baudas“ (80:75), tačiau L. Kleiza atsirevanšavo taikliu tolimu metimu (78:80).

Mūsiškiai vėl buvo priversti bauduoti. Kristapas Janičenokas pataikė tik vieną metimą, tačiau, likus 4 sek., latviai taip pat prasižengė, neleisdami lietuviams atakuoti iš toli. L. Kleiza pataikė pirmąją „baudą“, o po netaiklaus antrojo metimo kamuolį atkovojo A. Jomantas, kurį latviai sustabdė pažeisdami taisykles. Prie baudų metimo linijos stojusio Lietuvos rinktinės žaidėjo pirmasis mėginimas pataikyti į krepšį buvo nesėkmingas, o po antrojo, kurį A. Jomantas tyčia metė netaikliai, mūsiškiams kamuolio atkovoti nepavyko.

Trečiadienį Kauno sporto halėje vykusiame mače lietuviai įveikė latvius tik po pratęsimo 77:75.

Pasirengimą rugsėjo mėnesį Lenkijoje vyksiančiam Europos čempionatui Lietuvos rinktinė tęs Ispanijoje, kur sužais trejas draugiškas rungtynes – su Slovėnija (rugpjūčio 19 d.), su Didžiąja Britanija (rugpjūčio 20 d.) ir pasaulio čempione Ispanija (rugpjūčio 21 d.).

Lietuva: L. Kleiza 20, R. Javtokas 12, M. Lukauskis 11, M. Kalnietis ir J. Mačiulis – po 8, A. Jomantas ir M. Petravičius – po 5, T. Delininkaitis ir S. Jasaitis – po 4, D.Lavrinovičius 2.