Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė Kauno sporto halėje vykusiose pirmosiose kontrolinėse rungtynėse po pratęsimo 77:75 (17:15, 21:17, 10:13, 18:21, 11:9) įveikė Kęstučio Kemzūros vadovaujamą Latvijos ekipą.

Pratęsimą lietuviams išplėšė Lino Kleizos dvitaškis, o pergalę aikštės šeimininkams įtvirtino Pauliaus Jankūno ir puikias rungtynes sužaidusio L.Kleizos baudų metimai.

Naudingiausiais rungtynių žaidėjais buvo pripažinti Linas Kleiza ir Kristapas Valteris.

Susitikimą dvitaškiais metimais pradėjo Latvijos rinktinės aukštaūgiai Andris Biedrinis ir Kasparas Berzinis, tuo tarpu lietuvių atakos dažniausiai strigdavo dar nepriartėjus prie metimo fazės. Pirmuosius taškus aikštės šeimininkams sužaidus daugiau nei tris minutes pelnė naujasis Pirėjo "Olympiacos" ekipos pirkinys L.Kleiza. Netrukus Kšištofas Lavrinovičius pelnė keturis taškus iš eilės ir lietuviai sužaidus keturias minutes išsiveržė į priekį - 7:4.

Nors latviai vėl buvo priartėję (7:6), antrasis L.Kleizos tolimas metimas ir dar vienas K.Lavrinovičiaus dvitaškis leido aikštės šeimininkams nutolti - 12:6. Po K.Lavrinovičiaus tolimo metimo Lietuviai buvo dar labiau padidinę savo pranašumą (15:7), tačiau latviai laimėjo atkarpą 8:0 ir po keturių Kasparo Kambalos taškų bei Kristapo Janičenoko baudos metimo išlygino rezultatą - 15:15. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis du taškus pelnė Marijonas Petravičius ir po pirmojo kėlinio Lietuva priekyje - 17:15.

Antrąjį kėlinį tolimu metimu pradėjo Tomas Delininkaitis (20:15), tačiau K.Kambala atsakė keturiais taškais iš eilės ir lietuvių pranašumas sumažėjo iki minimalaus - 20:19. L.Kleiza septyniais taškais iš eilės sužaidus keturias minutes vėl padėjo lietuviams šiek tiek atitrūkti - 27:21. Visgi Kęstučio Kemzūros vadovaujama Latvijos ekipa vėl atsakė atkarpą 7:2 ir dar sykį sumažino deficitą iki minimumo - 28:29. Kėlinio pabaigoje penkis taškus iš eilės pelnė T.Delininkaitis (38:30) ir nors latviai atsakė Janio Blumo dviem baudų metimais, įpusėjus susitikimui Lietuva priekyje - 38:32.

Po didžiosios pertraukos abi komandos sunkiai rinko taškus, todėl rezultatas keitėsi labai lėtai. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui po svečių ekipos tolimo metimo Lietuvos rinktinės pranašumas sumažėjo iki penkių taškų - 42:37. Nors aikštės šeimininkų puolimas ir toliau strigo, latvių atakos dažniausiai taip pat baigdavosi klaidomis arba netiksliais metimais. Lietuvių atakas pagyvino L.Kleiza, po kurio keturių taškų Lietuvos rinktinė vėl truputį pabėgo į priekį - 48:41. Visgi ketvirčio pabaigoje latviai vėl priartėjo ir po trijų ketvirčių Lietuva priekyje - 48:45.

Ketvirtajame kėlinyje septynis taškus iš eilės pelnė iki tol niekuo neišsiskyręs Armandas Škelė ir Latvijos rinktinė sužaidus dvi minutes po labai ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį - 52:50. Nors svečiai buvo dar labiau padidinę savo pranašumą (54:50), lietuviai laimėjo atkarpą 6:0 ir vėl susigrąžino pranašumą - 56:54. Įpusėjus ketvirčiui Kristapas Valteris pataikė iš toli ir Latvijos komanda vėl persvėrė rezultatą savo naudai - 59:58.

Netrukus jau lietuviai laimėjo atkarpą 5:0 ir po M.Petravičiaus baudos metimo susigrąžino keturių taškų pranašumą - 63:59. Likus žaisti minutę K.Valteris tolimu metimu vėl grąžino latviams minimalią persvarą - 64:63. Lietuvių ataka tikslo nepasiekė, o K.Valteris likus žaisti 20 sekundžių tiksliai realizavo abu baudų metimus ir dar labiau padidino svečių pranašumą - 66:63. Simas Jasaitis pataikė vieną baudos metimą, tačiau po antrojo netikslaus kamuolį atkovojęs L.Kleiza išlygino rezultatą - 66:66.

Pratęsimą tolimu metimu pradėjo T.Delininkaitis, du taškus su pražanga pridėjo S.Jasaitis, dvitaškį pataikė K.Lavrinovičius ir lietuviai sužaidus dvi minutes įgijo šešių taškų pranašumą - 74:68. Po K.Kemzūros paprašytos minutės pertraukėlės latviai spurtavo 5:0 ir likus žaisti pusantros minutės lietuvių pranašumas vėl tebuvo minimalus - 74:73. M.Petravičius pataikė vieną baudos metimą (75:73), o K.Valteris likus septynioms sekundėms iki pratęsimo pabaigos atsakė tuo pačiu - 75:74. Pergalę lietuviams įtvirtino P.Jankūno ir L.Kleizos baudų metimai - 77:75.

Lietuva: L.Kleiza 26 (dvitaškiai 7/8, 9 atk. kam., 8 kl.), K.Lavrinovičius ir T.Delininkaitis - po 13, M.Petravičius 8 (7 atk. kam.), R.Javtokas 6, J.Mačiulis ir S.Jasaitis (7 atk. kam.) - po 4, A.Jomantas 2, P.Jankūnas 1.

Latvija: K.Valteris 20, K.Kambala 17, A.Biedrinis 12, A.Škelė 11, J.Blumas ir K.Jeničenokas - po 5, S.Valderis 3, K.Berzinis 2.