Kaune vykstančio Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato paskutinėse antrojo etapo rungtynėse E grupėje trečiadienį nugalėtojos titulą ginanti Lietuvos rinktinė po dramatiškos kovos 69:71 (23:16, 16:9, 13:19, 17:27) nusileido Italijos krepšininkams.

Mūsų šalies komandoje, kurią treniruoja Dariaus Dikčiaus ir Egidijus Ženevičius, 20 taškų pelnė Vaidas Kariniauskas, po 11 taškų surinko Tauras Jogėla (10 atkovotų kamuolių) ir Mantas Mockevičius.

Pirmąją įskaitinę pergalę į savo sąskaitą įsirašiusioje Italijos ekipoje Frančeskas Veča (Francesco Veccia) pelnė 22 taškus, Diegas Monaldis (Diego Monaldi) - 19, Albertas Mabilija (Alberto Mabilia) - 13.

Rungtynių pradžioje kova vyko taškas į tašką, tačiau, sužaidus 6 min. 40 sek., lietuviai įgijo penkių taškų pranašumą 15:10, o likus 1 min. 10 sek. iki pirmojo kėlinio pabaigos, pirmavo 21:12. Po pirmųjų 10 žaidimo minučių mūsiškiai turėjo septynių taškų persvarą 23:16. Antrajam kėliniui artėjant prie pabaigos, Lietuvos rinktinės pranašumas padidėjo iki 16 taškų 39:23. Paskutinės atakos metu italams pavyko jį sumažinti dviem taškais 25:39.

Trečiąjį ketvirtį italai pradėjo spurtu 7:0 (32:39), o įpusėjus kėliniui, sumažino atsilikimą iki penkių taškų 36:41. Tada lietuviai laimėjo beveik 2 min. atkarpą 9:0 ir susigrąžino 14 taškų pranašumą 50:36, deja, jo neišsaugojo - iki kėlinio pabaigos Italijos rinktinė sumažino savo turimą deficitą iki aštuonių taškų 44:52.

Ketvirtajame ketvirtyje sužaidus šiek tiek daugiau nei 2 min., Italijos krepšininkai sumažino atsilikimą iki penkių taškų 50:55. Mūsiškiai vėl šiek tiek nutolo 58:50, 60:52, tačiau, likus žaisti 4 min. 25 sek., komandas skyrė keturi taškai 62:58. Likus 3 min. 14 sek., lietuviai pirmavo 66:60, bet du tritaškius iš eilės pataikę varžovai išlygino rezultatą, o, likus 1 min. 30 sek. D. Monaldis pirmąjį kartą nuo rungtynių pradžios išvedė italus į priekį 68:66.

Likus 66 sek., T. Lekūnas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, bet lietuviai atkovojo kamuolį. Deja, nieko naudingo iš to išpešti nepavyko. Likus 29 sek., Paulius Semaška prarado kamuolį, o italai padidino skirtumą iki dviejų taškų 69:67. P. Semaška vėl suklydo ir, likus 8 sek. iki finalo sirenos, po D. Monaldžio dvitaškio komandas jau skyrė keturi taškai 71:67. Likus 5 sek., R Narkevičius sumažino skirtumą per pusę, italai suklydo, tačiau per likusias 0,8 sek. mūsiškiams nepavyko surengti rezultatyvios atakos.

Lietuvos rinktinė laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 45-28, tačiau suklydo 24 kartus (italai - 17).

Mačas vyko Arvydo Sabonio krepšinio mokykloje.

Lietuviai, kurie neseniai triumfavo Tamperėje (Suomija) vykusiame Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje, jau anksčiau užsitikrino mažiausiai ketvirtąją vietą grupėje ir kelialapį į ketvirtfinalį.

Europos čempionato antrajame etape žaidžia 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.

Pusfinaliai ir bei rungtynės dėl 1-8 vietų vyks Kauno sporto halėje.