Alberto Contadoras – „Tour de France 2009“ čempionas!

Sekmadienį Prancūzijoje pasibaigus prestižinėms daugiadienėms „Tour de France 2009“ (TDF) dviratininkų lenktynėms, antrą kartą karjeroje jose triumfavo komandos „Astana“ narys 26-erių metų ispanas Alberto Contadoras. Amerikiečių legendai Lance’ui Armstrongui likimas lėmė tenkintis trečiąja vieta, užuot pasiėmus laurus aštuntą kartą.

A. Contadoras šiemet TDF laimėjo du etapus ir bendroje įskaitoje 4 minutėmis ir 11 sekundžių aplenkė antroje vietoje likusį Andy Schlecką iš Liuksemburgo. L. Armstrongas pasiliko trečias – 5 min. 24 sek.

2007 metais laimėjęs TDF“, šiemet A. Contadoras iškovojo dvi pergales etapuose ir bendroje įskaitoje 4 minutėmis ir 11 sekundžių aplenkė antroje vietoje likusį Andy Schlecką iš Liuksemburgo.

Bendroji įskaita po paskutinio etapo nei kiek nepasikeitė:

1. Alberto Contadoras (ESP/ASTANA) 85 val. 48 min. 32 sek.

2. Andy's Schleckas (LUX/SAXO) +4 min. 11 sek.

3. Lance'as Armstrongas (USA/ASTANA) ) +5 min. 24 sek.

4. Bradley's Wigginsas (GBR/GARMIN) +6 min. 1 sek.

5. Frankas Schleckas (LUX/SAXO) +6 min. 4 sek.

6. Andreasas Klodenas (GER/ASTANA) +6 min. 42 sek.

7. Vincenzo Nibali (ITA/LIQUIGAS) +7 min. 35 sek.

8. Christianas Vande Velde (USA/GARMIN) +12 min.4 sek.

9. Romanas Kreuzigeris (CZE/LIQUIGAS) +14 min. 16 sek.

10. Christophe'as Le Mevelis (FRA/FRANCAISE) +14 min. 25 sek.

Komandų įskaitą laimėjo „Astana“. Sprinterių kovose liko patenkinti (bent jau pagal viešus pareiškimus) – du žmonės, kurie aršiausiai grūmėsi dėl žaliųjų marškinėlių. Norvegas Thoras Hushovdas („Cervélo“) buvo aktyvesnis visos distancijos metu, grūmėsi dėl kiekvieno tarpinio finišo. Nors jo nuolatiniam oponentui, britui Markui Cavendishui („Columbia“), dėka greitesnių kojų, pavyko laimėti daugiausia – šešis – etapus, tarp jų ir paskutinį.

„Kalnų karaliumi“ ir taškuotų marškinėlių savininku tapo italas Franco Pellizotti iš „Liquigas“. Jaunių įskaitoje laimėjo Andy Schleckas iš „Saxo Bank”, kuris ir bendrojoje įskaitoje nusileido tik pačiam A. Contadorui.

Lenktynių organizatoriai, kurie tikėjosi, kad lenktynių rezultatus kažkaip apvers priešpaskutinis (vakarykštis), Ventoux įkalne papuoštas, etapas – turėjo nusivilti. Tad šiandien tebuvo atliktas formalumas.

Kalbant apie L. Armstrongą, grįžusį į trasą po pusketvirtų metų, o prieš tai šlavusį laurus po sunkaus gydymo nuo vėžio, belieka žemai nulenkti galvą ir pasiūlyti pavyduoliams patiems (bent rytais) pasivažinėti ar pabėgioti. Arba bent paskaityti protingų žmonių mintis.