Šiąnakt pirmosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo rungtynėse Los Andželo „Lakers“ klubas namuose be skrupulų 100:75 (22:24, 31:19, 29:15, 18:17) sutriuškino Orlando „Magic“ krepšininkus ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį rezultatu 1:0.

Į didįjį NBA finalą šis mačas buvo panašus tik pirmajame kėlinyje, kuriame virė apylygė kova. Vėliau savo sirgalių palaikomi Vakarų konferencijos nugalėtojai „Lakers“ žaidėjai tarsi įjungė aukštesnę pavarą, lengvai pabėgo nuo varžovų ir rungtynių likimą išsprendė jau po trijų ketvirčių, kai rezultatas buvo 82:58. Paskutinis kėlinys jau tebuvo formalumas.

„Lakers“ garvežį į priekį tradiciškai tempė Kobe Bryantas, kuris nors ir nepasižymėjo stebuklingu taiklumu, bet surinko savo 40 taškų (16/33 dvitaškių, 0/1 tritaškis, 8/8 baudų metimai, 8 rezultatyvūs perdavimai, 8 atkovoti kamuoliai).

Pripažintam lyderiui neblogai talkino Pau Gasolis, įmetęs 16 taškų, ir Lamaras Odomas, pridėjęs 11 taškų bei net 14 atkovotų kamuolių.

Tuo tarpu „Magic“ gretose rezultatyviausiai žaidė: Michaelis Pietrusas 14 taškų, Hidayetas Turkoglu 13 taškų ir Dwightas Howardas 12 taškų (1/6 dvitaškis, 10/16 baudų metimai, 15 atkovotų kamuolių).

„Magic“ klubo nuo gėdingo pralaimėjimo neišgelbėjo ir netikėtas pagrindinio įžaidėjo išgijimas – keturis mėnesius traumą gydęsis Jameeras Nelsonas per 23 minutes pelnė 6 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Beje, atvykėliai iš Orlando „Staples Center“ arenoje jautėsi itin nejaukiai – jie pataikė tik 29,9 % visų savo metimų (23/77), o dvitaškius metė išvis apgailėtinai: tikslą pasiekė tik 15 iš 54 bandymų (27,7 %). Taigi natūralu, kad „Magic“ pralaimėjo ir kovą dėl atšokusių kamuolių – 41 prieš 55.

Antrosios NBA finalo serijos rungtynės vyks sekmadienio naktį vėl Los Andžele.