Lenkijos vyrų krepšinio čempionato nugalėtoju pirmąkart tapo Vloclaveko "Anwil" klubas, kuriame šį sezoną rungtyniavo lietuviai Tomas Pačėsas ir Valdas Dabkus.

Sekmadienį šeštosiose finalo rungtynėse Vloclaveko klubas namuose nugalėjo reguliariojo sezono čempionę Sopoto "Prokom Trefl", kuriai atstovauja Darius Maskoliūnas bei Tomas Masiulis, po pratęsimo 93:88 (22:18, 22:26, 14:22, 24:16; 11:6) ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-2.

Svečiai buvo labai ryžtingai nusiteikę ir pirmavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau šeimininkai atgijo ketvirtojo kėlinio pabaigoje, o per pratęsimą įrodė savo pajėgumą.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo 20 taškų pelnęs Andžėjus Pluta (Andrzej Pluta), o jam gerai talkinęs T. Pačėsas per 31 min. pelnė 17 taškų (dvitaškiai 4/7, tritaškiai 1/2, baudos 6/7), atkovojo 3 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Beje, jis pataikė lemiamus du baudų metimus esant rezultatui 90:88.

Amerikietis Džefas Nordgardas (Jeff Nordgaard), kuriam prieš rungtynes buvo įteiktas Lenkijos piliečio pasas, pelnė 14 taškų.

V. Dabkus buvo įrašytas į protokolą, tačiau aikštėje nepasirodė.

Svečių ekipai Goranas Jagodnikas pelnė net 32 tšk.

T. Masiulis savo ekipai per 30 min. pelnė 7 taškus (dvitaškiai 3/5, tritaškiai 0/1, baudos 1/4) ir atkovojo 6 kamuolius, o D. Maskoliūnas per 13 min. taškų nepelnė (tritaškiai 0/1), tačiau spėjo gauti penkias pražangas.

Tad Sopoto klubas antrus metus iš eilės liko antras, o bronzą jau anksčiau iškovojo pernykštis čempionas Vroclavo "Idea-Šląsk", kuriame šį sezoną žaidė Dainius Adomaitis, Andrius Giedraitis ir Kęstutis Marčiulionis. Sekmadienį jau paskirtas naujasis Vroclavo ekipos treneris - juo tapo buvęs Liublianos "Olimpija" trenerio asistentas slovėnas Sašo Filipovskis, kuris pakeis lenką Jaceką Vinickį (Jacek Winnicki).

Tapęs Lenkijos čempionu, "Anwil" pretenduoja užimti šiai šaliai skirtą vietą Eurolygoje.