Šeštadienį Vilniaus "Lietuvos ryto" arenoje sužaistose penktosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) superfinalo dėl aukso žiedų rungtynėse Vilniaus "Lietuvos rytas" po pratęsimo nugalėjo Kauno "Žalgirį" 103:99 (24:31, 20:22, 27:21, 21:18; 11:7) ir dar neleido kauniečiams iškovoti titulo.

Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė Arvydas Macijauskas - 26, Aronas Lukas (Aaron Lukas) - 22, Ramūnas Šiškauskas - 16, o Andrius Šležas ir Aleksandras Okunskis - po 13.

Kauniečiams Edas Keta (Ed Cota) įmetė 23 taškus, Tanoka Berdas (Tanoka Beard) - 22, Mindaugas Timinskas įmetė 20, o Kornelis Davidas - 17 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Po rungtynių "Lietuvos ryto" vyriausiojo trenerio asistentas Kęstutis Kemzūra sakė, jog vilniečiai padarė mažą žygdarbį, laimėdami tokias rungtynes.

"Tai buvo deramas atpildas už pasiaukojamą žaidimą, - sakė jis, pažymėjęs, jog daugiausia nerimo kėlė gynyba. - Norėjome pataupyti mūsų aukštaūgius pabaigai ir prastai gynėmės, todėl kauniečiams pavyko įgyti persvarą. Vėliau pradėjome keisti gynybos sistemas, o "Žalgiris" ėmė dažnai klysti, ir tai leido išlyginti rezultatą"."Žalgirio" vyriausiasis treneris Antanas Sireika sakė, jog šis mačas buvo vertas finalo, nes abiejų komandų žaidėjai kovėsi iki galo.

"Mums pritrūko jėgų ir nepasisekė. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje galėjome išplėšti pergalę, bet Edo Kota metimas buvo netaiklus", - sakė A. Sireika. Jis pabrėžė, kad pirmaujant žaidime pritrūko organizuotumo.

Tad serijoje iki keturių pergalių tebepirmauja "Žalgiris" 3-2. Kaip žinoma, pirmąsias serijos rungtynes jie laimėjo svečiuose 82:80, antrąsias namuose - 85:81, trečiąsias išvykoje pralaimėjo 63:75, o ketvirtosiose savo aikštėje nugalėjo varžovus 81:74. Šeštosios rungtynės įvyks antradienį 19 val. Kauno Sporto halėje.

Šeštadienį Vilniuje kauniečiai jau rungtynių pradžioje įgijo solidžią persvarą (7:0, 15:6), o antrajame kėlinyje jų pranašumas siekė net 17 taškų (50:33). Iki 16 minutės A. Macijauskas nebuvo pelnęs nė taško. Tik jam "prabilus", iki didžiosios pertraukos šeimininkai sugebėjo kiek priartėti prie varžovų - 53:44.

Trečiajame kėlinyje skirtumas dar labiau sumažėjo - iš pradžių iki penkių taškų (56:51 po A. Macijausko tritaškio), o po 30 minučių beliko trys taškai - 74:71.Ketvirtasis kėlinys padovanojo dar didesnę intrigą. Vilniečiams pagaliau pavyko persverti rezultatą - 75:74, bet priekyje vėl dažniau 1-3 taškais buvo kauniečiai.Likus žaisti tris su puse minutes, "Žalgiris" pirmavo 90:85, tačiau dramatiškoje kėlinio pabaigoje rezultatas išliko lygus - 92:92. Per paskutines pusantros minutės ketvirtajame kėlinyje visi metimai skriejo pro šalį.

Per pratęsimą pergalės svarstyklės vėl svyravo į abi puses, o lemtingu tapo Ramūno Šiškausko tritaškis, likus žaisti pusantros minutės. Po jo vilniečiai vėl išsiveržė į priekį - 99:98. Po to kauniečiai kelis kartus iš eilės neįmetė iš po krepšio, o šeimininkų baudų metimai buvo taiklūs.

Dideles aistrų audras sukėlė pora teisėjo Tomo Jasevičiaus sprendimų. Iš pradžių jis klaidingai atidavė kamuolį svečiams, vėliau, turbūt taisydamas klaidą, neskyrė gana akivaizdžių pražangų po vilniečių krepšiu, o likus 3,8 sek. ir rezultatui esant 101:98, neužfiksavo, kad M. Timinskas atakavo krepšį, kai prieš jį buvo prasižengta.Statistika.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Kauno "Žalgiris" 103:99, po pratęsimo (24:31, 20:22, 27:21, 21:18; 11:7). I rungtynės - 80:82, II - 81:85, III - 7563, IV - 74:81 (serija 2-3).Teisėjai Romualdas Brazauskas ir Tomas Jasevičius. 3200 žiūrovų."Lietuvos rytui" taškus pelnė: A. Macijauskas 26, A. Lucas 22, R. Šiškauskas 16, A. Šležas 13, A. Okunskij 13, A. Javtokas 7, K. Šeštokas 6, P. Čiukinas 0, S. Woodberry 0, S. Jasaitis 0.

"Žalgiriui": E. Cota 23, T. Beard 22, M. Timinskas 20, K. David 17, D. Šalenga 10, S. Štombergas 7, G. Einikis 0, G. Gustas 0.

Taiklumas. Dvitaškiai 23/42 (55 proc.) ir 33/62 (53), tritaškiai 9/19 (47) ir 5/17 (29), baudos 30/35 (86) ir 18/21 (86).

Atkovoti kamuoliai - 28 ir 42, klaidos - 11 ir 11.