Antradienį sužaistos pirmosios ULEB taurės krepšinio turnyro aštuntfinalio rungtynės, kuriose penkias pergales iškovojo namie žaidusios komandos ir tris svečiuose.

Trijų taškų pranašumą iš svečių parsiveža Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai, antradienį svečiuose 80:77 (10:20, 21:20, 24:20, 25:17) įveikę Sofijos "Lukoil Academic" (Bulgarija) komandą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Aaronas Lucasas, pelnęs 19 taškų. 17 taškų į varžovų krepšį įmetė Ramūnas Šiškauskas, 14 - Simas Jasaitis, 13 - Andrius Šležas.

Šeimininkų gretose išsiskyrė amerikiečiai Bryantas Smithas (Brajanas Smitas) ir 221 cm vidurio puolėjas Priestas Lauderdale`as (Priestas Lauderdeilas), pelnę atitinkamai 25 ir 20 taškų.

Atsakomąsias aštuntfinalio rungtynės Lietuvos krepšinio lygos vicečempionais po savaitės žais Vilniuje.

Šios poros nugalėtojas ketvirtfinalyje susitiks su Jeruzalės "Hapoel" (Izraelis) ir keturis lietuvius savo gretose turinčios Sopoto "Prokom Trefl" (Lenkija) ekipų laimėtoju. Pirmąjį šių klubų mačą Izraelyje antradienį rezultatu 77:67 laimėjo "Hapoel" krepšininkai.

7 taškus į aikštės šeimininkų krepšį įmetė Darius Maskoliūnas (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 1/1, baudos 0/0), per 28,5 minutės atkovojęs 3 ir perėmęs 1 kamuolį bei atlikęs rezultatyvų perdavimą.

4 taškai (2/5, 0/0, 0/0), 3 atkovoti kamuoliai ir rezultatyvus perdavimas per 16 minučių Gintaro Einikio sąskaitoje, 3 taškus (0/0, 1/2, 0/0) pelnė it du kamuolius per 8 minutes atkovojo Tomas Pačėsas, o Tomas Masiulis per 28 minutes į šeimininkų krepšį įmetė 2 taškus (1/3, 0/1, 0/0), po krepšiais atkovojo 10 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir blokavo varžovų metimą.

Nepasisekė antradienį ir kitiems dviem klubams, kuriuose žaidė lietuviai: Varezės Metis" (Italija) su Valdu Dabkumi svečiuose 70:81 nusileido Kelno "RheinEnergie" (Vokietija) ekipai, o Kęstučio Šeštoko "Ventspils" (latvija) komanda namie 68:79 pralaimėjo Belgrado "Reflex" (Serbija ir Juodkalnija) krepšininkams.

V.Dabkus antradienį Vokietijoje į per 18 minučių pelnė 7 taškus (2/6, 0/1, 3/5) ir atkovojo 3 kamuolius, o K.Šeštokas Latvijos čempionams pelnė 15 taškų (4/9, 1/4, 4/6) ir buvo rezultatyviausias šeimininkų gretose. Be to lietuvis per 25 minutes po krepšiais atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko du rezultatyvius perdavimus.

Kitų pirmųjų ULEB taurės aštuntfinalio rungtynių rezultatai:

Kozanio "Makedonikos" (Graikija) - Leidos "Caprabo" (Ispanija) 89:63Šarlerua "Region Wallone" (Belgija) -Madrido "Adecco Estudiantes" (Ispanija) 56:74Madrido "Real" - Las Palmo "Auna" (abi Ispanija) 87:68Badalonos "Juventut" (Ispanija) - Milano "Breil" (Italija) 78:62

Atsakomieji aštuntfinalio susitikimai vasario 17 dieną.