Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate penktadienį visas trejas sužaistas rungtynes laimėjo svečiai.

Antrąją vietą užimantys Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšinio krepšininkai Mažeikiuose nugalėjo "Naftą" 84:63 (14:20, 26:15, 23:8, 21:20) ir iškovojo 23-iąją pergalę iš 26 galimų.

Nors mačo pradžioje vilniečiams vytis varžovus, vėliau jų pranašumas nekėlė abejonių.

Daugiausia taškų "Lietuvos rytui" pelnė Ramūnas Šiškauskas ir Robertas Javtokas - po 13, Aronas Lukas (Aaron Lucas) ir Andrius Šležas surinko po 9 taškus."Nafta" 22 taškus pelnė Andrius Mažutis, 9 - Artūras Jomantas.

Savo žaidimą vis gerinanti Alytaus "Alita" išvykoje nugalėjo krizėje tebesantį Klaipėdos "Neptūną" 93:78 (26:20, 22:18, 23:27, 22:13) ir šventė 13-ąją pergalę iš 26 galimų. Klaipėdiečiai patyrė jau 18-ąją nesėkmę iš eilės. "Alita" pirmavo nuo pat rungtynių pradžios ir ženkliai padidino skirtumas per paskutines minutes.

Daugiausia taškų nugalėtojams pelnė Marko Spyrsas (Marco Spears) - 25 ir Martynas Andriukaitis - 23.

Klaipėdiečiams Vilis Mičelas (Willie Mitchel) pelnė 26 taškus ir atkovojo 12 kamuolių, o Petras Šalvis įmetė 20 taškų.

Toliau nesėkmingai rungtyniauja Kėdainių "Nevėžis", namuose pralaimėjęs Panevėžio "Aukštaitijai" 79:86 (11:24, 14:19, 16:20, 38:23).

Panevėžiečiai iškart nutolo, pelnydami 11 "sausų" taškų, po dviejų kėlinių jie pirmavo 43:25, o po trijų - 63:41. Tik per paskutinįjį kėlinį šeimininkai kiek sušvelnino skirtumą.

"Aukštaitijai" Marius Janišius surinko 28 taškus, o Mindaugas Jaruševičius pelnė 22 taškus.

Šeimininkams Arnas Kazlauskas pelnė 24 taškus ir atkovojo 12 kamuolių, Andrius Rakauskas įmetė 20 taškų.

Šeštadienį vėl žaidžiamos trejos rungtynės: "Alita" - "Žalgiris", "Lietuvos rytas" - "Sakalai" ir "TOPO centras-Atletas" - "Šiauliai". Tai bus paskutinieji mačai prieš kitą savaitgalį numatytą LKL "Žvaigždžių dieną".

Turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai).

1. Kauno "Žalgiris" 26 25 12. Vilniaus "Lietuvos rytas" 26 23 33. Vilniaus "Sakalai" 26 16 104. Mažeikių "Nafta" 27 15 125. Šiaulių "Šiauliai" 26 14 126. Alytaus "Alita" 26 13 137. Panevėžio "Aukštaitija" 27 10 178. Kėdainių "Nevėžis" 27 6 219. Kauno "TOPO-Atletas" 26 5 21.10. Klaipėdos "Neptūnas" 27 5 22