REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Rolandas Paksas nori turėti galimybę atšaukti savo deleguotą narį iš Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos. Šiuo metu vienas iš LRT tarybos narių yra Valdo Adamkaus deleguotas dienraščio "Lietuvos rytas" vyriausiojo redaktoriaus pirmasis pavaduotojas Rimvydas Valatka.

REKLAMA
REKLAMA

"Prezidentas ketina teikti įstatymo pataisas, pagal kurias galėtų atšaukti iš LRT tarybos skirtą narį", - penktadienį (01.16) žurnalistams sakė Jūratė Overlingienė.

REKLAMA

Ji neįvardijo, ką prezidentas konkrečiai norėtų atšaukti. J. Overlingienės teigimu, prezidentas tik nori inicijuoti įstatymo pataisas, o ne atšaukti asmenį.

Anot jos, pagal dabartinį Nacionalinio ir radijo televizijos įstatymą prezidentas tik gali deleguoti savo narį į LRT tarybą, bet negali jo atšaukti.

2000 metais tuometinio prezidento Valdo Adamkaus teikimu į LRT tarybą buvo deleguoti Atviros Lietuvos fondo direktorė Diana Vilytė, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lietuvių literatūros katedros docentas Marcelijus Martinaitis, dienraščio "Lietuvos rytas" vyriausiojo redaktoriaus pirmasis pavaduotojas Rimvydas Valatka bei Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Vyriausybės generalinio direktoriaus pavaduotojas Stanislavas Vidtmannas.

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad iš LRT tarybos prezidentas nori atšaukti žurnalistą R. Valatką, kuris aštriai kritikuoja R. Paksą.

"Prezidento pozicija yra tokia, kad prezidento skirtas narys turėtų truputį kitaip atlikti savo darbą", - sakė J. Overlingienė.

Paklausta, kaip jis turėtų atlikti darbą, ji žurnalistams atsakė: "Jūs supratote, ką aš norėjau pasakyti".

LRT taryba yra aukščiausioji nacionalinio valdymo institucija, atstovaujanti visuomenės interesams. Ji sudaroma 6 metams iš 12 asmenų - visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų. Pirmajai tarybos kadencijai 4 tarybos narius 6 metams skiria prezidentas; 4 narius 4 metams skiria Seimas, iš jų 2 nariai skiriami iš opozicinių frakcijų pasiūlytų kandidatų; 4 narius kaip savo atstovus (po vieną) 2 metams skiria Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos Vyskupų Konferencija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūros skandalo fone tarp R. Pakso ir LRT tarybos tvyro įtampa, nes 2003-ųjų naujametį vakarą Lietuvos televizijos vadovybė nesutiko per LTV pirmąją programą parodyti prezidento sveikinimo.

LRT generalinis direktorius Kęstutis Petrauskis BNS yra sakęs, kad R. Pakso sveikinimas buvo netikėtas, nes Vakarų demokratijų vadovai savo piliečius įpratę sveikinti per Kalėdas, o ne Naujuosius metus. Be to, prezidento sveikinimas gautas tuomet, kai naujametė programa jau buvo suformuota.

R. Pakso sveikinimas buvo parodytas per antrąjį LTV kanalą, kuris matomas tik didžiuosiuose miestuose, o sveikino fragmentas - informacinėje naujienų laidoje. Tačiau R. Paksas teigia, kad taip buvo pažeistas įstatymas, nes per pagrindinį nacionalinio transliuotojo kanalą nebuvo perduotas prezidento, kaip valstybės vadovo, naujametis sveikinimas Lietuvos žmonėms.

Prezidentas jau dukart reikalavo, kad dėl minėtojo incidento pasiaiškintų LRT taryba.

LRT taryba penktadienį pareiškė prašysianti teisininkų išvados, ar netransliavus prezidento sveikinimo buvo pažeisti įstatymai.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų