Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai antradienį (01.20) svečiuose įtikinamai laimėjo Europos vyrų krepšinio klubų ULEB taurės varžybų F grupės devintojo turo rungtynes prieš Šolė "Basket" (Prancūzija) ekipą 76:52 (18:19, 23:4, 9:18, 26:11) ir iškovojo septintąją pergalę, užsitikrindami vietą kitame varžybų etape.

Ši pergalė sostinės klubui svarbi ne tik turnyrine, bet ir psichologine prasme, nes komanda po pralaimėjimo praėjusią savaitę Braitono "Bears", trenerių kaitos ir sunkių rungtynių LKL buvo sunkiai prognozuojama.

Tačiau per rungtynes Prancūzijoje neapvylė lyderiai - Ramūnas Šiškauskas per 32 min. pelnė 18 taškų (dvitaškiai 4/5, tritaškiai 2/7, baudos 4/5), Aaronas Lucas (Aronas Lukas) surinko 14 ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei perėmė 5 kamuolius, o Dickey Simpkinsas (Dikis Simpkinsas) įmetė 13 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Įgijus persvarą sėkmingai žaidė ir jaunesni krepšininkai.

Vilniečių sėkmę lėmė puikiai sužaistas antrasis kėlinys, kuriame jie laimėjo atkarpą net 19:0 ir nutolo nuo varžovų. Trečiajame kėlinyje skirtumas buvo sumažėjęs iki septynių taškų, tačiau vilniečiai tuoj susigrąžino iniciatyvą ir nugalėjo solidžiu skirtumu. Jų varžovai pataikė vos 1 tritaškį iš 16.

Paskutiniąsias turnyro rungtynes "Lietuvos rytas" žais sausio 27-ąją namuose su Nea Filadelfijos "Ionikos" (Graikija).

Vilniečiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir pirmavo 5:0, bet šeimininkai greit atsitiesė - 7:8. Toliau kova vyko taškas į tašką, ir kėlinys baigėsi minimalia šeimininkų persvara 19:18.

14 min. prancūzai dar pirmavo 23:22, tačiau tuomet iniciatyvą perėmė svečiai ir po greitų taiklių atakų pelnė net 19 taškų iš eilės, įgydami triuškinamą pranašumą - 41:23.

Trečiajame kėlinyje "Cholet" darė viską, kad pavytų varžovus ir kibaus žaidimo dėka stipriai sumažino skirtumą - 41:48, o kėlinį pralaimėjo 41:50.

Tačiau ketvirtajame kėlinyje "Lietuvos rytas" vėl žaidė kaip iš natų ir sparčiai didino persvarą - 55:41, 63:46. Prancūzai buvo galutinai palaužti, o galinį skirtumą užfiksavo Andriaus Šležo tritaškis - 76:52.

"Palyginus su pirmosiose rungtynėmis, šįkart svarbiausias buvo rezultatas", - sakė vilniečių treneris Kęstutis Kemzūra. - "Mes dominavome visas rungtynes, o pergalės mums labai reikėjo, kad įgytume pasitikėjimą".

"Labai norėjome nugalėti, todėl komanda žaidė vieningai", - teigė D. Simpkinsas. - "Nežinojome ko tikėtis iš šių rungtynių, tačiau tai buvo geras išbandymas prieš kitas turnyro rungtynes".

Šolė ekipos trenerio Ermano Kuntero teigimu, jo komanda pernelyg švelniai ginasi. Po nesėkmės ULEB taurėje ji dabar visą dėmesį skirs Prancūzijos čempionatui.

Statistika:

"Cholet Basket" (Prancūzija) - Vilniaus "Lietuvos rytas" 52:76 (19:18, 4:23, 18:9, 11:26).

"Cholet" taškus pelnė: C. Marquis 12, D. Hayes 10, R. Fletcher 8, J. Bilba 8, C. Ferchaud 4, M. Gelabale 4, R. Malet 3, R. Desroses 2, C. Akpomedah 1.

"Lietuvos rytui": R. Šiškauskas 18, A. Lucas 14, D. Simpkins 13, A. Šležas 8, S. Jasaitis 7, S. Kuzminskas 4, T. Delininkaitis 2, R. Javtokas 2, M. Goljovič 2, M. Lukauskis 1.

Taiklumas. Dvitaškiai 20/52 (38,4 proc.) ir 21/40 (52,5), tritaškiai 1/16 (6,3) ir 7/19 (36,8), baudos 9/12 (75,0) ir 13/17 (76,4).

Atkovoti kamuoliai - 37 ir 38, klaidos - 16 ir 15.