REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie Franko Zappos tikrąją muzikinę aistrą

„Aš niekada nenorėjau kurti rock‘n‘rollo“, - likus aštuoniesm mėnesiams iki savo mirties viename interviu pasakė Frankas Zappa. „Aš visada buvau linkęs kurti žymiai rimtesnę muziką ir atlikti ją tam skirtose koncertinėse salėse. Tačiau supratau, kad niekas jos negros. Tam, kad kas nors išgirstų tai, ką aš sukūriau, aš turėjau suburti grupę ir groti roką.“

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet, kai Zappa nemažais kiekiais kūrė šiuolaikinius klasikinius kūrinius, atliekamus tiek jo paties, tiek ir daugelio kitų (be jokios abejonės, jie bus atliekami dar ilgai ateityje), jis paliko neištrinamą pėdsaką ir roko muzikoje. Ir nors jis pats ne kartą yra sakęs, kad roko muzika jis užsiiminėjo tik tam, kad užsidirbtų pinigų savo ambicijų įgyvendinimui rimtosios muzikos srityje, roko muzikos žanre jis pasiekė ypatingų aukštumų.

REKLAMA

 Jo roko albumai turėjo ir komercinį pasisekimą, o kai kurie iš jų pagal pardavimus buvo įvertinti auksiniais ir platininiais sertifikatais. Siekiant šio tikslo, muzikantui dažnai reikėjo demonstruoti visą savo išradingumą ir smarkiai rizikuoti. Tačiau rezultatų ilgai laukti nereikėjo ir dažniausiai jie pranokdvo visus lūkesčius.

„Didžiausias sukrėtimas mano gyvenime įvyko tądien, kai vienas aukšto rango įrašų kompanijos „Columbia Records“ pareigūnas pokalbyje su savo artimais draugais atskleidė baisią paslaptį apie tai, kad mano grupė „The Mothers of Invention“ neturi visiškai komercinio potencialo“ Frankas Zappa



Apie Franko Zappos klasikinę muziką ir jos atlikėjus

REKLAMA
REKLAMA

Frankas Zappa į muzikos istoriją pateko kaip didis roko muzikantas, didelio ir paradoksalaus jumoro jausmo žmogus, kovotojas su visokeriopais štampais, tikras XX amžiaus intelektualas. Mažiau žinomas, tačiau po truputį įgauna vis daugiau pripažinimo kitas Franko Zappos – žymaus XX amžiaus kompozaitoriaus – vaidmuo.

Dar ankstyvoje jaunystėje įkvėptas praėjusio amžiaus pradžios prancūzų avangardisto Edgaro Varese kūrybos, o taip pat įžymiųjų savo kolegų iš džiazo ir roko cecho, Zappa ko gero sėkmingiau už kitus sugebėjo sukurti naują muzikinį kanoną, absoliučiai laisvą nuo bet kokių barjerų, skiriančių skirtingus muzikos stilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klasikine roko hitų interpretacija dabar jau nieko nenustebinsi – iš kompaktinių diskų ir koncertinėse scenose skamba ištisos „ The Beatles“, „Pink Floyd“ ar „ABBA“ dainų orkestrinių versijų programos. Su Zappa visai kas kita. Jo muzikos su visu rimtumu ir be jokių nuolaidų pramogai ar lengvabūdiškumui ėmėsi ne bet kas, o žymiausi šių dienų klasikinės muzikos dirigentai – Zubinas Mehta, Kentas Nagano, Pierre‘as Bulezas. O jo nepaprasti simfoniniai ir orkestriniai kūriniai daug kam buvo „alavinių kareivėlių“ gyvenimo laikotarpio pabaigos liudininkais.

REKLAMA

„Kompozitorius - tai žmogus, kuris nuolat suvilioja ir prievartauja patiklias oro molekules, ir dažniausiai tai daro patiklių muzikantų pagalba“. Frankas Zappa

„Dirigavimas – tai raižymas ore lazdele ar rankomis įvairių raštų, tampančių vykdymo instrukcijomis žmonėms su varlytemis ant kaklo, kurie gailisi, kad šįryt nenuėjo žvejoti.“ Frankas Zappa

Vienintelis Baltijos šalyse projekto „Zappa plays Zappa“ koncertas, kuriame Maestro Franko Zappos sūnus Dweezilas Zappa su grupe atliks genialaus tėvo kūrinius, įvyks 2009 m. birželio 4 d. Vilniuje, „Forum palace“, klube „balsas.lt“. Bilietus į šį renginį galima įsigyti visose „Bilietai LT“ kasose ir internetu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų