„Lietuvos rytas“ laimėjo, o Donatas Zavackas patyrė traumą

Pirmadienį Utenoje vykusiose draugiškose krepšinio rungtynėse Utenos „Juventus LKSK“ klubas namuose 81:102 (10:32, 31:14, 19:28, 21:28) nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipai. Šventiniame renginyje žiūrovus linksmino abiejų komandų šokėjos, o Utenos klubas išbandė tris naujus krepšininkus.

Vilniečiams šiame mače vadovavo Robertas Kuncaitis.

Geriausiais rungtynių žaidėjais buvo pripažinti „Lietuvos ryto“ gynėjas Martynas Gecevičius ir „Juventus LKSK“ puolėjas Janas Jurgo.

Susitikimą sausakimšoje Utenos sporto ir pramogų arenoje dvitaškiu pradėjo Giedrius Kulbis, tačiau svečiai atsakė atkarpa 17:0 ir įpusėjus kėliniui po Milko Bjelicos, Artūro Jomanto ir Mindaugo Lukauskio metimų gerokai atitrūko - 17:2. Nors Eimučio Petravičiaus, Žilvino Kuklieriaus ir Raimondo Ambrulaičio tikslių metimų dėka „Juventus LKSK“ kurį laiką neleido Lietuvos čempionams daugiau atitrūkti (8:25), kėlinį „Lietuvos rytas“ baigė atkarpa 7:2 ir po pirmųjų dešimties minučių jau turėjo triuškinančią persvarą - 32:10.

Antrajame ketvirtyje viskas aikštelėje pasikeitė kardinaliai. „Juventus LKSK“ krepšininkai pradėjo rengti vieną tikslią ataką po kitos, laimėjo šešių minučių atkarpą 20:4 ir po Eimanto Narušio dviejų tolimų metimų bei J.Jurgo tritaškio sumažino deficitą iki šešių taškų - 30:36. Nors "Lietuvos rytas" vėl buvo kiek atitrūkęs (43:30), ketvirtį įspūdingu tolimu metimu baigė „Juventus LKSK“ klubo aprangą vilkėjęs senegalietis Mouhammadou Seck ir po dviejų kėlinių aikštės šeimininkai atsilikinėjo vos penkiais taškais - 41:46.

Trečiąjį ketvirtį „Lietuvos rytas“ vėl pradėjo įspūdingu spurtu 19:3 ir susigrąžino solidų pranašumą - 65:43. Per likusį laiką komandos žaidė akiai patrauklų krepšinį, džiugino žiūrovus gražiomis atakomis iš viršaus bei tiksliais tolimais metimais. „Lietuvos ryto“ krepšininkai nesunkiai išlaikė įgytą persvarą ir iškovojo pergalę rezultatu 102:81.

Iki susitikimo pabaigos likus kiek mažiau nei trims minutėms aikštelėje pasirodė „Lietuvos ryto“ ekipos lyderis Chuckas Eidsonas. Nepaisant skaudančio kirkšnies amerikietis išbėgo į aikštelę ir susitikimą baigė įspūdingu dėjimu iš viršaus.

Nesėkmingai rungtynės susiklostė Vilniaus klubo puolėjui Donatui Zavackui. Aikštelėje praleidęs vos 35 sekundes aukštaūgis susitrenkė kelį ir buvo priverstas palikti aikštelę.

Utenos komanda šiose rungtynėse išbandė tris naujus krepšininkus. 30 minučių rungtyniavęs puolėjas Janas Jurgo surinko 19 (dvitaškiai 5/10, tritaškiai 2/3, baudos 3/5) taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, 3 sykius suklydo ir 2 kartus prasižengė.

20 minučių žaidęs Mouhammadou Seck pelnė 14 (dvitaškiai 4/5, tritaškiai 2/4) taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po kamuolį bei 2 sykius pažeidė taisykles.

Žilvinas Kuklierius per 24 žaidimo minutes į varžovų krepšį įmetė 6 (dvitaškiai 3/11, tritaškiai 0/1) taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo bei 2 kartus pažeidė taisykles. Reikia pastebėti, kad antroje mačo pusėje gynėjas rungtyniavo kęsdamas kojos skausmus. Nedidelę traumą Ž.Kuklierius patyrė po susidūrimo su M.Bjelica.

„Juventus LKSK“ klubui J.Jurgo pelnė 19, M.Seck 14, Raimondas Ambrulaitis - 12 (10 atk. kam.), E.Narušis 9, K.Kalvaitis 7, Ž.Kuklierius 6, A.Avižienis 5, E.Petravičius 4, G.Matulis 3, G.Kulbis 2 taškus.

„Lietuvos ryto“ gretose išsiskyrė Martynas Gecevičius ir Mindaugas Lukauskis, kurių sąskaitose 29 ir 20 taškų. Milko Bjelica pridėjo 17, Lukas Brazdauskis - 11, Artūras Jomantas - 10 (14 atk. kam., 6 rez. perd.), Steponas Babrauskas -5, Michailas Anisimovas - 4, Chuckas Eidsonas, Donatas Zavackas ir Justas Sinica - po 2 taškus.